האשמה חריפה וחריגה: שר האוצר לשעבר ישראל כ"ץ חשף היום (שני) מי הם האשמים, לדעתו, באי העברת התקציב ובנפילת הממשלה הקודמת. "בגלל ביבי וגנץ אין תקציב, אני נקלעתי וכולנו נקלענו לוויכוח על הרוטציה תוך כדי התקציב", אמר.

בריאיון לאראל סג"ל ודוד ורטהיים ב-103FM אמר כ"ץ כי ההסכם של נתניהו וגנץ "כלל סעיף אחד מטורף שאומר שאם התקציב לא עובר אין רוטציה". לדבריו, "תקציב חד שנתי, דו שנתי - גנץ חשב שהוא נלחם, מבחינתו בצדק, כי הוא רוצה לקיים את הרוטציה - ובזה הוא לכד את התקציב. השיתוק הפוליטי מנע את העברת התקציב".

בנימין נתניהו, בני גנץ, כנסת (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש/90 )
"סעיף מטורף בהסכם". נתניהו וגנץ בכנסת, ארכיון | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש/90

כ"ץ גם האשים את הממשלה הנוכחית, ובעיקר את מחליפו אביגדור ליברמן: "לא הייתה שום סיבה כלכלית להעלות מסים. באופן פוליטי לחלק עשרות מיליארדים זה לא נקרא סיוע למגזר הערבי, זה נקרא שוחד ומנהל לא תקין. כאן כמובן שהיועמ"ש לא מתערב והתקשורת עוד תוקפת אותנו".

עוד תקף: "נקבו למנסור עבאס בסכום והוא מחליט לאיזה משרד הוא מעביר תקציבים. זה דבר חסר תקדים ומראה לאן הידרדרנו - למטרות אנטי ציוניות ולהלבנת ישובים בדואיים לא חוקיים".

נפתלי בנט ומנסור עבאס במליאה‎ (צילום: רויטרס)
כ"ץ מאשים: הכסף שדרש עבאס - שוחד | צילום: רויטרס

על תקציב המדינה, שאושר לאחרונה בממשלה, אמר כ"ץ: "הגישו חוקים של רפורמות שהכנתי, אך פשוט שפכו על זה מסה של העלאות מיסים וגזרות. זה עיוות לחלוטין את התוכנית, לכן קראתי לזה מס עבאס - הוא מחליט איך הדברים מתנהלים, זה חסר תקדים ומראה לאן הידרדרנו. עבאס הסולטן מחלק כספים".

כ"ץ הוסיף ואמר: "היה תקציב קורונה שהוביל לגירעון, וכולו הלך לסיוע לעסקים, לעצמאים ולמובטלים. לצערי, אני לא רואה היערכות של הממשלה לסגר בחגי תשרי. הטילו מיליארד שקל עלות על אנשים שצריכים ללכת לרופא מומחה, כאילו כדי לחזק את הרפואה הציבורית. אף אחד לא יפסיק ללכת לרופא. כל הדברים האלה נערמים". בריאיון הבהיר את התנגדותו לאגרת הגודש בכניסה לתל אביב, שמתוכננת ל-2024: "התנגדתי לדבר הזה גם כשר תחבורה וגם כשר אוצר. פקידי האוצר לא דואגים לתחבורה, הם רוצים להכניס יותר כסף לקופת המדינה".