מוקד מתיחות נוסף בין רה"מ בנט לשר הבריאות הורוביץ – והפעם לא בחזית הבריאותית אלא בחזית המדינית: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הזמין בשבוע שעבר שניים משרי מרצ לפגישה. המוזמנים הם שר הבריאות ויו"ר המפלגה ניצן הורוביץ, והשר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג'.

אבו מאזן זיהה שבממשלה הנוכחית אין לו קשב מהצד הימני של המפה הפוליטית, אך מנגד הוא זיהה שבצד השמאלי דווקא יש אנשים או גופים במפלגות שמאוד רוצים להציג לציבור שיש התקדמות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לכן, אבו מאזן לחץ אז לפגישה עם שר הביטחון בני גנץ, ולכן הזמין כעת לפגישה גם את השרים ממרצ.

ההזמנה של אבו מאזן להורוביץ ופריג' לא נועדה לדון בהכרח נושאי בריאות, אלא בנושאים פוליטיים – כנציגי מפלגת מרצ. מדובר באירוע מורכב עבור בנט, מכיוון שכאשר מדובר בפגישה של שרים שלא מתוקף תפקידם אז אין צורך באישורו של רה"מ למהלך.

ל-N12  נודע כי דבר ההזמנה של יו"ר הרש"פ הגיעה ללשכת ראש הממשלה ושם נערכים התייעצויות. אך לשכת בנט מסרה בתגובה כי "לא התקבלה בקשה הקשורה לפגישות כאלה מצד השרים".

שר הביטחון בני גנץ נפגש לפני כחודש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה. מלשכתו של גנץ נמסר אז כי השניים דנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים. ראש הממשלה נפתלי בנט עודכן על הפגישה ונתן אור ירוק לקיומה, אך בסביבתו הבהירו כי בכל מקרה לא יהיה חידוש של המשא ומתן המדיני.