בשישי האחרון נועד ראש הממשלה בנט עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בבית הלבן. סרטון שהופץ ברשתות החברתיות מההצהרה המשותפת הציג את הנשיא האמריקני כשהוא נרדם כביכול בזמן שבנט מדבר איתו. הסרטון הועלה גם לעמוד הטוויטר של ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) - והיום (שני) סומן על ידי טוויטר והוגדר "תוכן שעבר מניפולציה".

"משום מה התקשורת הישראלית נרדמה בעצמה ולא שמה לב לקטע ההיסטורי הזה", רשמה ח"כ דיסטל אטבריאן בציוץ. "חשבתי שבכל זאת כדאי שתכירו". בציוץ נוסף כתבה: "אמש החלטתי לשתף כאן את סרטון הנשיא הנרדם כי אני מתעבת צנזורה".

עם זאת, טוויטר סימנה את הציוץ, כפי שנעשה בעבר לנשיא האמריקני לשעבר דונלד טראמפ, והוגדר כ"תוכן שעבר מניפולציה". על פי טוויטר, ב-CNN, בסוכנות הידיעות רויטרס ועיתונאים נוספים בדקו את הסרטון ומצאו כי הסרטון נחתך ומטעה. על פי הבדיקה, הסרט המקורי מראה את ביידן מדבר ומגיב לבנט רק שניות לאחר מכן.

בתגובה לסימון של טוויטר, תקפה חברת הכנסת דיסטל אטבריאן את ההחלטה. "העליתי סרטון שנלקח מחשבון היוטיוב הרשמי של הבית הלבן כמו שהוא", רשמה. "כשהעליתי את הסרטון לא כתבתי שביידן נרדם. לא כתבתי כלום למעט המלצה לצפייה בקטע המצורף - יותר מ-5.8 מיליון צופים מרחבי העולם הפכו את הסרטון הזה לוויראלי גם בלי להבין עברית".

 

 

היא הוסיפה כי "לא נגעתי, לא ערכתי, אפילו לא אמרתי שביידן ישן. לקחתי את הסרטון הזה והוא הפך לוויראלי ברחבי העולם. עכשיו תשאלו את עצמכם מה ריתק כמעט שישה מיליון בני אדם?".

חשוב לציין כי בפוסט שהעלתה חברת הכנסת מהליכוד יום לאחר שפרסמה את הסרטון - היא כן טענה שהנשיא האמריקני נרדם. "האם נשיא שנרדם באמצע פגישה מול ראש ממשלת ישראל זאת ידיעה חשובה? לא יודעת", כתבה והוסיפה: "אבל זאת לבטח ידיעה חדשותית".