היעד הבא בפוליטיקה הישראלית? היום (שלישי) הופץ סקר חדש, הבוחן את עתידו הפוליטי של ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה). לא ברור מי עומד מאחורי פרסום הסקר שמעוניין לזהות מגמות בקרב ציבור בוחריו האפשרי, לאחר שמסתמן בתקופה האחרונה כי הוא לא צפוי להמשיך במפלגת ימינה.

הסקר שפורסם מציג שלוש אפשרויות חדשות עבור ח"כ שיקלי, אולם אף לא אחת מהן במפלגת ימינה. האפשרות הראשונה היא הצטרפות לליכוד בראשות ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ואפשרות נוספת היא הקמת מפלגה עצמאית בראשותו של שיקלי.

האפשרות השלישית מעניינת גם כן, ומציגה את האפשרות שתוקם מפלגה חדשה בראשותו של שיקלי, לצד איש התקשורת יעקב ברדוגו, המגיש תוכנית יומית בגל"צ. מטעמו של ברדוגו לא נמסרה התייחסות לעניין ולא הובעה כוונה להתמודד בבחירות הבאות לכנסת.

 

ח"כ עמיחי שיקלי הוצב על ידי ראש הממשלה נפתלי בנט ברשימת ימינה לקראת הבחירות לכנסת ה-24, ונחשב כמקורב אליו מאוד. לקראת השבעת הממשלה בראשותו של בנט, הודיע שיקלי כי הוא מתנגד לה - ואכן הצביע נגדה בכנסת. כזכור, ח"כ שיקלי הצביע גם נגד הארכת תוקפו של חוק האזרחות, ובכך הביא להפלתו.

עמיחי שיקלי וחברי הקואליציה במליאה על חוק האזרחות (עיבוד: פלאש 90, פלאש/90 )
עמיחי שיקלי וחברי הקואליציה בהצבעה לחוק האזרחות | עיבוד: פלאש 90, פלאש/90

למרות שלעת עתה לא צפויה מערכת בחירות לכנסת בעתיד הנראה לעין, רבים מחברי הכנסת כבר מחשבים את עתידם לאור ההתפתחויות האחרונות בזירה הפוליטית. על פי כל ההערכות, שיקלי לא יתמודד ברשימת מפלגת ימינה בעתיד, בלי קשר למועד הבחירות.

בשלב זה שיקלי ממשיך להוות חלק ממפלגתו מבחינה רשמית, אולם בפועל הוא מתנהל כח"כ בודד - וככל הנראה יוכרז כפורש מהמפלגה. בימינה נמנעים בינתיים מהכרזה עליו כפורש, ומותירים את האפשרות שיסכים לתמוך בעמדת הקואליציה לפחות בחלק מההצבעות הבאות, ובין היתר בהצבעה על התקציב, הצפויה להיערך בחודשים אוקטובר ונובמבר.