רוב בציבור מעריך את תפקוד הממשלה בטיפול במשבר הקורונה באופן שלילי, כך עולה מסקר מיוחד שביצע מכון מדגם בראשות מנו גבע. 52% מהמשיבים השיבו "רע" לשאלת תפקוד הממשלה, בעוד ש-39% בלבד השיבו "טוב". תוצאות הסקר הזה מתפרסמות שעות ספורות בלבד אחרי שהתקבלה החלטה בממשלה לחסן בני 60 ומעלה במנה שלישית של החיסון נגד קורונה

התוצאות הללו באשר לתפקוד הממשלה מציגות תוצאה שלילית יותר מבחינת הממשלה כאשר מסתכלים על הנתונים מהסקר הקודם. אז 49% העריכו את תפקוד הממשלה כ"טוב", בעוד 38% בלבד כ"רע". 

נער מקבל חיסון במרכז מגן דוד אדום (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
מבוגרים מעל גיל 60 יקבלו מנה 3 | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

אשר לתפקוד של משרד הבריאות באופן ספציפי, נראה כי הפער מצטמצם באופן ניכר. 47% השיבו "טוב", בעוד ש-44% השיבו רע. המשמעות היא שהטלת האשמה מוטלת על הדרג הפוליטי ופחות על זה המקצועי שבמשרד הבריאות. 

בימים האחרונים עלתה לכותרות גם שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, שתקפה את מדיניות משרד הבריאות והתעמתה עם בכיריו באשר למתווה פתיחת שנת הלימודים. מתוצאות הסקר ניכר שרוב בציבור מעריך באופן שלילי את תפקודה. 49% השיבו "רע" לשאלה "כיצד אתה מעריך את תפקודה של שרת החינוך", ורק 35% השיבו טוב. 

יפעת שאשא ביטון (צילום: מירים אליסטר, פלאש 90)
שרת החינוך. הציבור מעריך את תפקודה באופן שלילי | צילום: מירים אליסטר, פלאש 90

חדשות רעות נוספות יש גם לראש הממשלה נפתלי בנט. 43% סבורים שנתניהו ניהל טוב יותר את משבר הקורונה, פי שניים משיעורם של אלה שחושבים שבנט עשה את זה טוב יותר - 21%. 

 אחד הנתונים החשובים ביותר בסקר היא השאלה שהופנתה לבני ה-60 ומעלה בלבד. המשיבים נשאלו: "האם תהיה מוכן להתחסן נגד קורונה במנה השלישית", ורוב מוחץ של 72% השיב "כן", רק 9% לא ו-14% השיבו שאינם יודעים.