פרסום ראשון: בכיר מאוד בממשלה תקף הערב (שני) בחריפות את שר הביטחון בני גנץ בעקבות פגישתו הלילית עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "גנץ דואג לאינטרסים הפוליטיים שלו ולא החליף דיסקט שהתחלפה ממשלה", אמר אותו בכיר ל-N12. "הוא מתנהל כממשלה בתוך ממשלה. אם הפגישה נועדה לצרכים ביטחוניים מדוע הוא הוציא על כך הודעה לעיתונות?".

עוד הוסיף אותו בכיר כי "זה חרג מהסיכומים המוקדמים שלא יהיה סביב זה פסטיבל תקשורתי - כדי לקדם את האינטרס הפוליטי שלו גנץ השתמש בתפקיד שר הביטחון". הבכיר גם הזהיר כי "אם הממשלה תיפול זה יהיה בגלל ההתנהלות של גנץ".

מסביבתו של גנץ נמסר כי לפגישה היו יעדים ביטחוניים ברורים, ראש הממשלה עודכן ואישר אותם. עוד טוענים שם כי לא היה פסטיבל תקשורתי סביב הביקור, אלא דווקא הפוך - גנץ לא פרסם תמונה או וידאו מהפגישה כפי שמקובל בפגישות מהסוג הזה.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (צילום: רויטרס)
בכיר בממשלה: "מדוע גנץ פרסם את פגישתו עם אבו מאזן?" | צילום: רויטרס

הרגישות בקואליציה מול גנץ קיימת כבר מאז הקמת הממשלה. במספר הזדמנויות הוא חזר על כך שהוא ויתר על ראשות הממשלה כדי לאפשר את הקמת הממשלה, וגם בשבועות האחרונים פרסמנו כי הוא המשיך לקבל הצעות מהליכוד להקים ממשלה חלופית עם נתניהו ולעמוד בראשה. זו גם לא הפעם הראשונה שגנץ נוקט בקו עצמאי בתוך הממשלה הזו – כפי שדרש בזמנו להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות וכלי השיט.

מלשכתו של גנץ נמסר בתום פגישתו עם יו"ר הרש"פ כי השניים דנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים. גורם בסביבת רה"מ בנט אמר כי "פגישת גנץ-אבו מאזן אושרה מראש על ידי רה"מ. מדובר בפגישה שעניינה סוגיות שוטפות של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית. אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה".