ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) פה אחד את הצעת החוק שקובעת כי בן זוג שהורשע ברצח בן הזוג השני יאבד את זכויותיו הקנייניות על דירה משותפת. החוק צפוי לעלות בקריאה טרומית ביום רביעי במליאה, וזו תהיה הפעם הראשונה בקדנציה של הממשלה הנוכחית שהיא תצביע בעד חוק של האופוזיציה.

את הצעת החוק הפרטית הגישה ח"כ קרן ברק (הליכוד), והיא מבוססת על חוק שיזמה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה עוד בשנת 2018. ח"כ ברק בירכה על הסכמת הקואליציה לתמוך בהצעת החוק, ומסרה כי "תם ונשלם המצב החוקי האבסורדי של 'הרצחת וגם ירשת'". היא הוסיפה כי "שמחתי לקבל את הידיעה שהממשלה החליטה לתמוך לראשונה בחוק של האופוזיציה. מדובר בהצעת חוק המתקנת עוול היסטורי".

הח"כית מהאופוזיציה הוסיפה כי "בימים אלו, בהם לצערנו גוברים מקרי הרצח בתוך המשפחה, הצעת חוק זו שהוגשה לראשונה על ידי פנינה תמנו שטה מקבלת משנה תוקף ואני שמחה שהממשלה לא עשתה שיקולים פוליטיים ובחרה לתמוך בה".

הצעת החוק הזו היא ההסכמה הראשונה בין האופוזיציה לקואליציה מאז הקמת ממשלת בנט-לפיד. שני הצדדים העלו הצעות חוק במטרה, בין היתר, להביך את הצד השני. לפני כשבועיים הצביעו 51 ח"כים מהאופוזיציה נגד הצעת חוק לשמירה ללא הגבלת זמן של דגימות שנלקחו מנפגעות ונפגעי עבירות מין. מליאת הכנסת אישרה את החוק בקריאה טרומית בתמיכת 64 ח"כים. יוזמת החוק, ח"כ מירב בן ארי (יש עתיד), אמרה לאחר ההצבעה כי "התנהלות האופוזיציה בהצבעה היתה בושה גדולה לכנסת ישראל".