ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע הבוקר (רביעי) לסינמה סיטי בירושלים לפתיחת מרכז חיסונים חדש של שירותי בריאות כללית. "המטרה שלנו היא לשמור על ישראל פתוחה, זה עוד אפשרי", הכריז על רקע החשש מסגר בחגים, "נדע מתי ללחוץ על הברקס". בנט קרא לציבור שלא התחסן לעשות זאת: "הציבור יכול לפעול, ביחד אנחנו יכולים לפעול כדי למנוע מלהגיע לאותה תקרה שאנחנו לא רוצים בבתי החולים".

"ישראל אזרה אומץ ואנחנו הראשונים בעולם להעניק את החיסון המשלים, החיסון השלישי", פתח בנט את דבריו, "זו החלטה לא קלה, החלטה מקצועית שהתקבלה כדי להימנע מצעדים יותר קשים. הדבר הראשון שצריך להקפיד עליו הוא עטיית מסכה שמורידה את סיכויי ההדבקה ב-98% - זה אפילו יותר אפקטיבי מהחיסונים".

נפתלי בנט חונך את מרכז החיסונים של כללית בסינמה סי (צילום: לע"מ)
ראש הממשלה בנט במרכז החיסונים החדש של כללית | צילום: לע"מ
נפתלי בנט חונך את מרכז החיסונים של כללית בסינמה סי (צילום: לע"מ)
"לשמור על ישראל פתוחה", בנט במרכז החיסונים של כללית | צילום: לע"מ

ראש הממשלה הדגיש: "החיסונים עובדים מצוין, החיסונים הוא כמו שכפ"ץ, שכבת הגנה. אלא מה - כשאתה מתחסן רמת הנוגדנים וההגנה גבוהה ואז זה יורד עם הזמן, כמו סוללה באייפון. אצל המבוגרים רמת הנוגדנים יורדת ואנחנו עכשיו מטעינים את האייפון מחדש, בשכבות הגנה חדשות". הוא הוסיף: "מגפת הדלתא היא חדשה ושונה, מי שנדבק סופג פי אלף נגיפים בגופו".

דבריו של ראש הממשלה מגיעים לאחר שהשרים החליטו אמש להדק את ההגבלות. בין השאר, קבע הקבינט שהורים שילדיהם נדבקו צריכים להיכנס לבידוד, וכך גם השבים כמעט מכל המדינות העולם. בנוסף, תחול חובת עטיית מסכות גם בחללים פתוחים שבהם ישנה התקהלות בת 100 אנשים ויותר.