חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו הודיע היום (שישי) שהוא התחסן נגד קורונה. בהודעה שהוציא אבידר, נכתב כי הסיבות להחלטה הן משפחתיות-אישיות. הערב פרסמנו ב"אולפן שישי" כי אותן נסיבות משפחתיות הן החלטה של אשתו של אבידר לטוס לעשות פוסט-דוקטורט בחוץ לארץ.

בשנה הקרובה אשתו של השר המיועד לא תגור בארץ ואבידר מבין שהוא עומד לחיות על הקו, לצאת ולהיכנס למדינת ישראל. הוא לא מתכוון לא לראות את משפחתו ומבין שהבירוקרטיה מכבידה מאוד על אנשים שלא התחסנו.

ממה שאנחנו מבינים, ח"כ אבידר קיבל את החיסון הראשון בתחילת החודש. את המנה הבאה הוא יעשה לקראת סוף החודש ואז הוא יקבל תעודת תו ירוק. ההחלטה של אבידר מוכיחה שהמדיניות הממשלתית, שהיא להכביד על מי שלא התחסנו, עובדת גם על הנציגים בתוך הממשלה שעד עכשיו הסתייגו מהמדיניות הזו.

אבידר מיועד לתפקיד שר. התפקיד שהוא מעוניין בו, השר לענייני מודיעין, עדיין לא מתפנה, כי אלעזר שטרן מחכה להתמנות ליו"ר הסוכנות היהודית. בינתיים, אבידר יהיה השר לעניינים אסטרטגיים במשרד ראש הממשלה. בקואליציה התפארו בסגירת המשרד לעניינים אסטרטגיים, אך נראה שבסוף בכל זאת יהיה שר שיתעסק בעניינים אסטרטגיים.