ישיגו רוב? חברי הכנסת של תקווה חדשה הגישו את הצעת החוק שתמנע מראש ממשלה עם כתב אישום לכהן – כך פרסמנו לראשונה אתמול (שני) ב"מהדורה המרכזית". מדובר בהצעה מרחיקת לכת ביחס למה שתכנן ראש הממשלה נפתלי בנט, והיא אומרת כי גם אם אדם יואשם במהלך כהונתו - הוא יצטרך להתפטר בתוך 30 ימים.

שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, הצהיר בימים האחרונים שבכוונתו לקדם את החוק. הוא אף עשה זאת באישורו של ראש הממשלה נפתלי בנט, שביקש ממנו לתאם את הנוסח באישור היועצים המשפטיים. חברי הכנסת של סער לא חיכו וכבר הגישו הצעת חוק משלהם, שעליה גם חתומים כל חברי הסיעה ובראשם ח"כ מיכל שיר.

גדעון סער
שר המשפטים גדעון סער, ארכיון

מדובר בהצעה שהיא חלק מהבטחת הבחירות של המפלגה ונראה כי היא תהווה זרז לקידום הנוסח החלופי של סער בכנסת. "זה לא חוק פרסונלי בכלל, זה לא חוק נגד אדם כזה או אחר", אמרה מיכל שיר. זה חוק שבא לתקן את האבסורד שבו ראש ממשלה יכול להכניס שיקולים אישיים לתוך קבלת ההחלטות. מגיע למדינת ישראל ואזרחיה שראש הממשלה יעסוק אך ורק בעניינם - ולא יערב שיקולים נוספים".

בתוך כך, שר המשפטים גדעון סער אמר בריאיון ל"ידיעות אחרונות" כי בהנחייתו, הדרג המקצועי במשרד המשפטים מכין בימים אלו את הצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה. הוא טען כי הוא מתואם עם ראש הממשלה נפתלי בנט, אך בימינה טענו: "בנט לא תומך בחוק".