איום משמעותי בדרך לאישור התקציב בממשלה: ביום ראשון הקרוב, שר האוצר ליברמן צפוי להציג לממשלה את הצעת חוק התקציב לשנת 2021 - והשרים צפויים להצביע על כך, אלא שהדרך לשם איננה קלה. שר הבריאות, ניצן הורוביץ, עדכן היום (שישי) את ראש הממשלה, נפתלי בנט, על פיצוץ במגעים של משרדו עם משרד האוצר - והבהיר שאם לא יושג פתרון למערכת הבריאות במסגרת התקציב, הוא לא יוכל להצביע בעד. 

השר הורוביץ הזהיר שינהג כך כבר בישיבת סיעת מרצ ביום שני האחרון - אך כעת השיחות פוצצו, והאיום שלו הופך מוחשי: "מערכת הבריאות מחוברת לאקמו, והיא צריכה חמצן דחוף. היא מתפקדת כל הזמן במצב חרום ואי אפשר להמשיך ככה. אם לא יקוימו ההסכמים לתקצוב מערכת הבריאות - לא יהיה תקציב". 

בריאיון ל"שישי בחמש" עם ירון אברהם התייחסה השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, לסוגיית התקציב - ואמרה שהיא סבורה שיימצאו פתרונות לסוגיות השונות: "אני מאמינה שמה שבמחלוקת ייפתר במשא ומתן, אני צופה תקציב רווי ברפורמות". 

גם יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, התייחס לסוגיה מוקדם יותר השבוע: "3 שנים שתקציב הביטחון נשחק בשל שיקולים שאינם תמיד ענייניים. אזרחי ישראל מביעים אמון בממשלה הנוכחית. התקציב הזה הוא הזדמנות להוכיח את פניה של מדינת ישראל, וטוב נעשה אם נקדם אותו בהידברות, בהתחשבות ובאחריות לאומית ממדרגה ראשונה".