הדיון בוועדה המסדרת של הכנסת נפתח היום (שני) בצעקות בין חברי האופוזיציה והקואליציה. הדיון אמור היה לעסוק בחוק האזרחות, אך במקום זאת חברי הכנסת רק התווכחו על העיכוב. באופוזיציה זעמו על כך שיושבת ראש הוועדה עידית סילמן ממפלגת ימינה לא התייצבה. ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן ניסה לנהל במקומה את הדיון, אך ללא הצלחה בשל התנגדות חברי הכנסת.

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר: "בדרך כלל בימי שני מזמינים קצת יותר מאוחר, אך היות והזמנתם מוקדם - כל חברי הוועדה התייצבו כאן בזמן. חלקם היו פה גם רבע שעה לפני הזמן. לחלק גדול מאיתנו לוקח שלוש שעות להגיע לכאן".

צעקות בוועדה המסדרת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
במקום דיון ענייני - ויכוח על העיכוב | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ח"כ גינזבורג, שאמור היה לנהל את הדיון במקום סילמן, ניסה להשתלט על המהומה: "חברי הכנסת, אני רוצה לקיים את הדיון". ח"כ שלמה קרעי מהליכוד השיב לו: "איתן, רק אתמול אמרת שאנחנו עושים שימוש לרעה בכלים הפרלמנטריים שלנו - ואתם לא מפסיקים להשתמש בהם לרעה".

צעקות בוועדה המסדרת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
צעקות בוועדה המסדרת | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

 גם ח"כ דוד אמסלם מהליכוד הצטרף לביקורת. "אנחנו לא מסכימים להתנהלות שלכם", תקף ח"כ אמסלם, "אתם חצופים, אתם פשוט הורסים את כל הכנסת. הגעתי לפה בעשרה לתשע". גינזבורג השיב לו: "לא שמעתי אותך רותח ככה על ישיבות ממשלה שהתחילו שעתיים אחרי הזמן".