חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ ימונה לסגן שרת הכלכלה, כך הודיע היום (חמישי) משרד הכלכלה. המינוי נעשה במסגרת ההסכם המתגבש בין הממשלה לאופוזיציה בניסיון לפתור את השיתוק בכנסת. במקביל, מסתמן כי חבר הכנסת אלי אבידר יתמנה לשר במשרד ראש הממשלה ובהמשך לשר המודיעין במקום אלעזר שטרן שיעבור לסוכנות היהודית. 

ביום שלישי דיווחנו כי במסגרת ההסכם המתגבש בין הממשלה לאופוזיציה במטרה לפתור את השיתוק בכנסת, תוותר הקואליציה על ועדת הקליטה והתפוצה בראשות יאיר גולן לטובת האופוזיציה. בתמורה לוויתור על ראשות הוועדה ימונה גולן לסגן שרת הכלכלה.

יאיר גולן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
סגן שר הכלכלה החדש יאיר גולן | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מינויו של אבידר מגיע לאחר המחאה שהביע אתמול, בדמות הסרת הלוגו של מפלגתו ישראל ביתנו מעמוד הפייסבוק שלו. אבידר שלא מונה לאף תפקיד עם הקמת הממשלה, החליט כמחאה שלא להתחייב לשתף פעולה עם הקואליציה ולפעול בכנסת באופן עצמאי בהתאם לגופה של כל הצבעה עתידית, לעיתים גם בניגוד לעמדת היו"ר, אביגדור ליברמן.

באופוזיציה תקפו את המינויים החדשים בממשלה. "אני מקווה שסגן שר הכלכלה החדש יידע לזהות גם תהליכים כלכליים", כתב ח"כ מיקי זוהר מהליכוד על מינויו של גולן לסגן שר, "אתם חייבים להסכים שמרצ איבדה את הבושה. מסתבר ש-21 שנה באופוזיציה עשו את העבודה עד למצב שבו הם מוכנים לוותר על הכול בשביל תפקידים בממשלה". ח"כ דיסטל-אטבריאן שיתפה נאום מהעבר של ח"כ אבידר וכתבה: "השר החדש לענייני מודיעין וג'ובים, בנאום חוצב להבות נגד חלוקת ג'ובים פוליטיים, לפני 4 חודשים בלבד. מהר שמישהו יתן לו את פרס אביר איכות השלטון".