סערה התעוררה הבוקר (חמישי) בעקבות דבריו של יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ במליאת הכנסת אמש, לפיה הגורם לעלייה בתחלואה בקורונה הוא מצעד הגאווה שהתקיים לפני כחודש וחצי בתל אביב. "אם שכחתם איך נראה השילוב המסוכן של בורות, פופוליזם, תסכול ושנאה, סמוטריץ' נתן אתמול עוד תזכורת מצוינת", כתב שר הבריאות ניצן הורוביץ על דבריו.

"בניגוד לדבריו של המומחה למגפות מטעם עצמו, אין שום קשר בין התפרצות הדלתא למצעדי הגאווה", הוסיף הורוביץ. "האיש שבנה קריירה על הופומוביה לא מפספס אף הזדמנות להסית ולהפיץ שנאה. בושה לכנסת ישראל".‎

בנאום שנשא במליאת הכנסת ועורר גל של תגובות זועמות, אמר ח"כ סמוטריץ' כי "אין לאף אחד אומץ להגיד את זה, כי זה לא פוליטיקלי קורקט, מסיבת הדבקה עצומה, ההשתוללות שם בתל אביב, הייתה הסטרטר של כל ההתפרצות הזו". בעקבות הסערה, סמוטריץ' הגיב כי "מישהו מנסה להתחבא מאחורי קטע חתוך מנאום כדי להחביא את כשלונו?".

ניצן הורוביץ (צילום: מתוך מסיבת העיתונאים שכינס שר הבריאות)
"הוא בנה קריירה על הופומוביה, ולא מפספס הזדמנות להסית". הורוביץ | צילום: מתוך מסיבת העיתונאים שכינס שר הבריאות

הוא הסביר כי "היו שורת אירועים שגרמו להתפרצות הנוכחית ולסגר שכנראה יוטל על כולנו בחגי תשרי, וניתן היה למנוע - הפגנות הגדולות בבלפור, מסיבת ההדבקה ההמונית בת"א, נתב"ג, יציאה המונית לטורקיה האדומה, אבל תראו, הס מלדבר בהיגיון כי הזכרתי את מצעד הגאווה". סמוטריץ' הוסיף כי "התכנסות המונית היא שמפיצה את הקורונה, מטרת ההתכנסות לא משנה. מה שכן משנה זה חוסר האומץ והמנהיגות של בנט לקבל החלטות לא פופולריות ולהטיל מגבלות קלות על התקהלויות, מה שיביא על כולנו סגר בחגי תשרי".

גם ח"כ ניר אורבך (ימינה) גינה את ההתבטאות של סמוטריץ'. "הפוליטיקה הישראלית ירדה בשנתיים האחרונות לשוליים. השתלטו עליה גורמים שעשו הרבה יותר רעש בתקשורת מהייצוג  שלהם בציבור. הבוקר שוב קיבלנו תזכורת ממנהיג האיחוד הלאומי המנסה לקושש קולות ולהצדיק את הקיום הפוליטי, ציונות דתית זה בטח לא".

ח"כ אורבך הוסיף כי "באופן אישי אני מתנגד למצעד הגאווה, אבל לקשור את התפרצות הקורונה למצעד הוא טיפשות חסרת בסיס, בדיוק כפי שבעבר ניסו להאשים בכך את החרדים". לדבריו, "הערבות ההדדית היא אחד מהקווים הקואליציוניים של הממשלה החדשה, היא תסייע לצאת ממגפת הקורונה. לא חילונים נגד חרדים ולא ערבים נגד יהודים. יחד".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) היתה גם היא בין המגנים. "דבריו של סמוטריץ' הם המשך ההסתה שלו נגד קהילת הלהט"ב ותומכיה. לא יעזור להביא את כל המומחים בארץ ובעולם לכפור בטענה הנלוזה, כי לא מעניינת אותו האמת, רק הכפשת הקהילה ופגיעה בה". היא הוסיפה כי "אנחנו נמשיך לקדם את זכויות קהילת הלהט"ב ואת ערכי החופש והשוויון, וסמוטריץ' ימשיך להטריל מהאופוזיציה".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "סמוטריץ', אולי במקום להתחבא מאחורי אסונות טבע ומגפות, תאשים אותנו בדבר האמיתי הנכון - שאנחנו פשוט מנצחים ומנצחות אותך". באגודה הוסיפו כי "אפשר להבין מדוע זה נורא מתסכל אותך. בטח לא קל לך לראות איך העמדות המטורללות שלך הופכות בהדרגה להיות פשוט בלתי רלבנטיות בעליל, אפילו בקרב הציבורים שאתה מתיימר לייצג".

מארגון תג מאיר הנאבק בפשעי שנאה נמסר: "סמוטריץ' לא מפסיק לחלל שם שמיים, מבזה ומשפיל מי שנבראו בצלם, משקר ומגדף והכל עם ציציות מתנפנפות ובאצטלה של שם שמיים". גם גל אוחובסקי גינה את דבריו, והוסיף כי "שבוע לפני מצעד הגאווה - מצעד הדגלים היה מלא בצעירים לא מחוסנים. איזה גזען, הומופוב. יאללה תירקב באופוזיציה. בצדק הוא במפלגה עם בן גביר ובנצי גופשטיין".