"הממשלה הנוכחית - סכנה גדולה": ממשלת בנט-לפיד מפגינה יציבות חזקה משציפו בימין, אולם עדיין לא תשו כוחותיהם של חברי האופוזיציה מלהפיל את הממשלה. אמש (שבת) התארח חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד באולפן "פגוש את העיתונות", התייחס לחיזורים של נתניהו אחרי גנץ ואמר כי בבוא העת ייבחן את האפשרות להתמודד מול נתניהו בפריימריז.

עוד טען ברקת כי "שר הביטחון גנץ מוכן ללכת להסכם גרעין חדש עם האיראנים. הם רק מחכים לראות את החולשה הזו, תופסים ביטחון ומקרינים על כל האזור והוא נהיה יותר לוחמני. ראינו את זה בסבב האחרון גם עם ערביי ישראל. התפיסה של קיר הברזל של הימין לא מתבצעת. כל סבבי הלוחמה האחרונים בעזה מוכיחים שצריך להחריף את המדיניות".

"אני חושב שמי שצריך לעמוד בראשות הממשלה הוא ראש התנועה הגדולה בקואליציה", אמר ברקת ביחס לפרסום של עמית סגל, לפיו יו"ר האופזיציה נפגש עם גנץ והציע לו לפרוש מהקואליציה ולהתמנות באופן מיידי לראשות הממשלה. "אסור לתת יד למפלגה של 6 או 8 מנדטים להוביל את המדינה. זו טעות ואנחנו רואים את זה היום. אנחנו רוצים שלעומד בראשות הממשלה יהיה תוקף ציבורי חזק".

ברקת התייחס לטענה כי חברי הליכוד לנתניהו גוברת על נאמנותם למפלגה והדגיש: "אני מאמין שנפעל כמו שצריך ונציג חלופה שלטונית בכל רגע נתון. הליכוד היא מפלגה דמוקרטית ויו"ר המפלגה נבחר בפריימריז לקראת סוף הקדנציה. אנחנו נפעל איתו כשקל, כשאנחנו בתוך הממשלה וגם כשאנחנו מחוץ לממשלה".

בנימין נתניהו ניר ברקת (צילום: רויטרס, רויטרס_)
ניר ברקת ובנימין נתניהו | צילום: רויטרס, רויטרס_

בהמשך דבריו תקף את הממשלה הנוכחית וטען כי היציבות של הממשלה הנוכחית היא החולשה שלה: "ככל שהם הנחלשים ועושים יותר טעויות, הם נדבקים אחד לשני. אנחנו בליכוד זורמים עם יו"ר התנועה ונעשה הכול ביחד להחליף את הממשלה".

בסוף דבריו התייחס חבר הכנסת לדברים שאמר עמיתו למפלגה מיקי זוהר בריאיון לעיתון "מעריב", לפיו התנועה צריכה לעשות חשבון נפש לגבי השיח שלה: "לכל אחד יש את הסגנון שלו. אני מאוד משתדל לשמור על ממלכתיות, אבל יש פה סגנונות שונים ואני לא מתכוון לתת ציונים לאף אחד". על טענתה של מירי רגב כי הליכוד צריך 'להפסיק לבחור מנהיגים עם DNA לבן', אמר: "בגין, שהתווה לנו את הדרך, אמר שכולנו אחים. אין מה להיכנס להבדלים האלה. תנועת הליכוד ומי שייבחר לעמוד בראשה יהיה מי שמביא אתו לשלטון ערכים, דרך וכיוון".