"נראה לך הגיוני לחסום נבחרת ציבור שמגיבה להטרדה מינית?": חברת הכנסת גלית דיסטל-אטבריאן מהליכוד חשפה הערב (שישי) שנחסמה מפייסבוק. בציוץ שהעלתה לעמוד הטוויטר שלה, היא שיתפה את הודעת הווטסאפ ששלחה למנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני, בבקשה שתפעל בנושא. בפייסבוק הגיבו: לא מאשרים לאנשים להתנהג בבריונות".

"היי עדי, הרגע פייסבוק חסמה אותי", כתבה הח"כית, "הסיבה: מרצה מהאוניברסיטה העברית הציע לי לפקוד אנסים לליכוד. מכיוון שמדובר בהטרדה מיזוגנית ומזעזעת, הגבתי לו שיש הלימה בין כיעורו הפנימי לחיצוני. ועל זה נחסמתי. הוא לא. שאלתי הכנה – האם זה נראה לך הגיוני לחסום נבחרת ציבור שמגיבה להטרדה מינית? אלה הם כללי הקהילה שלכם? אשמח מאוד לתשובתך המהירה. שבת שלום". 
 

 
"את ההודעה הזאת שלחתי למנכלי"ת פייסבוק ישראל. טרם ענתה. אעדכן כשתענה", כתבה ח"כ דיסטל-אטבריאן. "אגב, בשבוע הקרוב הצעת החוק שלי לשקיפות מדיניות החסימה בפייסבוק תעמוד על שולחן וועדת השרים.
יכול להיות שהחסימה שלי היא סוג של מבצע "הקש בגג" מצד פייסבוק כדי שאלמד את מקומי בענייני חקיקה? יכול להיות בהחלט".

מפייסבוק נמסר: "אנחנו רוצים שכולם ירגישו בטוחים ויזכו לכבוד על גבי הפלטפורמות שלנו. אנחנו לא מאשרים לאנשים להתנהג בבריונות, לבייש או להשפיל אחרים ואנחנו מסירים תוכן כזה כשנודע לנו עליו. טענות על כך שהסרת התכנים נובעת ממניעים פוליטיים או נעשית במטרה להשתיק קולות הן שגויות".