נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים בשבוע שעבר פגישה עם מלך ירדן, עבדאללה השני, בארמונו, כך הותר לפרסום הערב (שבת). השניים דנו בסוגיות הנוגעות לישראל ולירדן בנושאים רבים כמו הסכמי יבוא לקראת שנת השמיטה, פתרונות אנרגיה ומשבר האקלים העולמי.

אחרי חמש שנים של נתק: בנט נפגש בחשאי עם מלך ירדן

"ירדן היא מדינה חשובה מאד״, אמר הנשיא הרצוג על השיחה של השניים. ״אני מכבד מאד את המלך עבדאללה, מנהיג גדול ושחקן אזורי משמעותי מאוד שנפגש לאחרונה עם מנהיגים חשובים ביותר ביניהם הנשיא ביידן, הנשיא פוטין ועם הנשיא א-סיסי ואבו מאזן״.

"מודאג שהתוכנית תבטל את פתרון 2 המדינות" (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

 

לדברי הרצוג, ״בפגישתנו שוחחנו בין היתר על תחומים מרכזיים שבשיח בין המדינות, בין היתר הסכם ליבוא חקלאות בשנת השמיטה, נושאי אנרגיה, קיימות ופתרונות למשבר האקלים שניתן לקדם יחדיו״. עוד הוסיף הנשיא כי אנו מציינים שנה מאז נחתמו הסכמי אברהם, ״שהניחו תשתית אזורית חשובה״ וכי כעת ״יש תחושות באזור של רצון להתקדם, רצון לדבר״.

יצחק הרצוג בנאומו הראשון כנשיא המדינה ה-11 (צילום: רויטרס)
יצחק הרצוג בנאומו הראשון כנשיא המדינה ה-11 | צילום: רויטרס

עוד שיבח הרצוג את ההישגים הללו: ״אלו הסכמים חשובים מאוד שמשנים את האזור והדיאלוג בו. שמחתי לחנוך את שגרירות איחוד האמירויות בתל אביב בתחילת כהונתי, ובכוונתי לשוחח ולהיפגש עם ראשי מדינות נוספים מהמרחב. אני מדבר עם מנהיגים רבים מכל רחבי העולם, כמעט בכל יום, בתיאום מלא עם ממשלת ישראל. אני חושב שמאוד חשוב לאינטרסים האסטרטגיים והמדיניים של מדינת ישראל לנהל דיאלוג עם כולם".