גוש נתניהו - נגד נתניהו: ראש האופוזיציה בנימין נתניהו צילם ופרסם אתמול (שבת) סרטון שבו נראה מברך את האלופה האולימפית לינוי אשרם – במהלך השבת. כעת, שותפיו לגוש ולאופוזיציה עלו למתקפה נגדו על שחילל שבת. "עצוב שנתניהו הוציא הודעה בעיצומה של השבת", כתב סמוטריץ'. גפני וליצמן הוסיפו: "היה עליו לנהוג כמו בנט והרצוג".

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר: "ההודעה שהוציא יו"ר האופוזיציה נתניהו בעיצומה של שבת קודש פגעה בהמוני יהודים שומרי השבת, ופגעה בשותפיו הנאמנים ששבת קודש יקרה מאד לליבם. מר נתניהו, השבת שמחלה על כבודה - אין כבודה מחול!".

יו"ר יהדות התורה משה גפני המשיך את המתקפה: "המשחקים האולימפיים הם לא פיקוח נפש, ראש האופוזיציההוא תפקיד ממלכתי, ואסור היה להוציא הודעה עם חילול שבת. אני שמח שהנשיא וראש הממשלה המתינו לצאת השבת, כך היה צריך לנהוג גם מר נתניהו".

מקשיחים עמדות? ליצמן וגפני (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ליצמן וגפני נגד נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ח"כ יעקב ליצמן גם הוא אמר דברים ברוח דומה: "מצערת מאד העובדה שיו"ר האופוזיציה נתניהו לא מצא לנכון להמתין לצאת השבת כדי לברך על ההישג האולימפי בטוקיו, ובחר לחלל שבת בפרהסיה, ללא צורך אמיתי. מצופה ממי שנושא בתואר ממלכתי לכבד את יום השבת, כפי שעשו במקרה זה, הנשיא וראש הממשלה".

בנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ' (עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש/90 )
סמוטריץ' ונתניהו | עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש/90

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הוסיף בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו: "עצוב על חילול השבת. שמח שראש הממשלה והנשיא המתינו לצאת השבת עם הברכות - ועצוב שנתניהו הוציא הודעה בעיצומה של השבת. עצוב שיש כאן מי שמנצלים אתה מדליה לצחוק על השבת ועל שומריה".

בעקבות הביקורת, הליכוד הוציא הודעת תגובה: "הליכוד תמיד שמר על כבוד השבת והקפיד שלא לפרסם הודעות לתקשורת במהלך השבת וכך נמשיך לנהוג. הוצאת ההודעה היום כשעה לפני צאת השבת הייתה טעות טכנית שאנו מצרים עליה".