"לא מצפה לך גן של שושנים, אבל אולי תעני לרצון העם": השרה לחיזוק וקידום קהילתי, אורלי לוי-אבקסיס, שבעצמה ערקה משותפות ביחד עם מרצ והעבודה לליכוד, קוראת לח"כ איילת שקד (ימינה) שלא להצטרף לממשלת בנט-לפיד. "איילת, זה לא יהיה קל - אבל אולי תרוויחי מצפון נקי", כתבה השרה בחשבון הפייסבוק שלה.

"ב-10 למרץ 2020 הודעתי מיוזמתי, וללא כל תנאי או מו"מ, שלא אתמוך בממשלת מיעוט הנשענת על תמיכת בל"ד והמשותפת. פעלתי על פי צו מצפוני, ובהתאם למחוייבותי ולעמדה שהצגתי גם לפני הבחירות", אמרה השרה בתחילת הפוסט שכתבה. "מישהו חושב שלולא המהלך שלי גנץ היה מצטרף לממשלה עם נתניהו?? זה מה שבנט ושקד לא עשו עד היום. גם כאשר אמרו שממשלת השינוי אינה על הפרק, לא אמרו באופן ברור שאינו משתמע לשני פנים - אל תספרו את הקולות שלנו בצד השני - וזה מה שמנע הקמת ממשלת ימין".

ירוצו שוב יחד? שקד ובנט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
איילת שקד ונפתלי בנט, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

לוי-אבקסיס הסבירה שהכול תלוי בשקד וקראה: "רק הודעה ברורה של איילת שקד לא לספור את הקול שלה במחנה ה'שינוי' - תביא את גדעון סער, או אחרים, להבין שאין סיכוי לממשלה כזו, ולהביא אותו לשקול לתמוך בממשלת ימין. זה עדיין אפשרי. כל עוד אופציית השינוי על הפרק - לא תיתכן ממשלה אחרת".

"למען הסר ספק אני נגד הסתה מכל סוג, בין מימין, ובין משמאל - סימטריה, כבר אמרנו?", המשיכה השרה. "מעניין שבנט ושקד הודיעו, הבטיחו, חתמו, התחייבו, ואף נשבעו ביקר להם, שלא יעשו את בדיוק מה שהם מבצעים הלכה למעשה - והתקשורת? במקרה הטוב שותקת, ובמקרים רבים מריעה, מחבקת ומתרצת בשמם. אומרים שבפוליטיקה הכל מותר. האמנם? כנראה שזה קשור לפוזיציה".

"איילת, זה לא יהיה קל", הוסיפה לוי-אבקסיס. "אם תעשי זאת, התקשורת תתקוף אותך חזק. את תגלי שיש אלימות בשמאל, והיא קשה, כואבת ואכזרית. לא מצפה לך גן של שושנים, אבל אולי תרוויחי מצפון נקי, ותעני לרצון רוב העם".