הסוף לקרבות הירושה? אחרי שביקר את נתניהו בריאיון בחדשות סוף השבוע, ח"כ ניר ברקת קיים פגישת פיוס עם ראש האופוזיציה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו – כך פורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. בפגישה, שהתקיימה אמש במעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור, נכחה גם שרה נתניהו. לפי מקורבים לשניים, נתניהו וברקת סיכמו לשלב זרועות ולעבוד יחד באופוזיציה כדי להפיל את הממשלה.

שלושה ימים לפני שהליכוד איבד את השלטון, העניק ברקת ריאיון לחדשות סוף השבוע שבו אומנם התעקש שהוא מחכה ליום שאחרי נתניהו – אבל גם מתח ביקורת והאשים אותו באובדן השלטון.

כשנשאל מה חשב על ההחלטה של נתניהו להציע רוטציה לסער, לבנט, לגנץ ולדרעי אבל לא למישהו מהליכוד, השיב: "אני חושב שראש הממשלה טעה בשיקול דעתו. אם ראש הממשלה היה אומר אני זז הצידה, ומבקש לייצר פריימריז במטרה להוביל את המחנה הלאומי, ההערכה שלי היא שגם המחנה הלאומי היה מתאחד סביב המועמד הנבחר. אם הוא היה מאפשר את זה, מי שהיה מרכיב ממשלה ביום ראשון זה הליכוד יחד עם המחנה הלאומי".

ביום חמישי שעבר קיים ברקת כנס מפואר ורב משתתפים ב"אקספו" בתל אביב שבו הציג "חזונו למדינת ישראל חזקה ומתקדמת" ואת תוכניות העבודה המבוססות, לדבריו, על גישה יזמית והייטקיסטית שעליהן עבד בשנים האחרונות עם מומחים.

ניר ברקת בריאיון לדפנה ליאל (צילום: N12)
ח"כ ניר ברקת | צילום: N12

5,000 פעילים הראו נוכחות בכנס, בהם ראשי סניפים, חברי מרכז וגם חברי כנסת. ביניהם גם מקורבים לנתניהו כמו מיקי זוהר, והשתתפו גם ח"כ קטי שטרית, ח"כ גדי יברקן, ח"כ קרן ברק, ח"כ אתי עטייה ועוד. בשטח, קולות הפעילים חלוקים. מצד אחד, מצהירים על תמיכה בנתניהו, על אחדות התנועה וציפוף השורות. ומצד שני, גם לא חוסכים בביקורת.

כך לראשונה, על הבמה, נרשם מהלך פוליטי משמעותי של ברקת. בפעמים הקודמות ערך נתניהו פריימריז-בזק מיד אחרי הבחירות בניסיון לבצר את מעמדו שנים קדימה. הפעם ברקת הבהיר שלא ייתן לזה לקרות. אולי הוא מעריך שהזמן לא יפעל לטובתו של נתניהו.

אלפים בכנס תמיכה בניר ברקת‎
אלפים בכנס התמיכה בברקת

"הודעתי שאני אתמודד אחרי עידן נתניהו ואני גם אנצח", התעקש ברקת. "לא שיניתי את דעתי. ברגע שהוא יחליט לפרוש, אני אהיה שמה ואני אנצח". למעשה, גם אם לא יודה בכך, ניר ברקת פתח השבוע את קרב הירושה בליכוד. צפויים לו עוד קשיים רבים בדרך - נתניהו לא מתכנן לפנות בקרוב את המגרש, אבל מעכשיו הוא כבר לא יהיה היחיד שיקבע את כללי המשחק".