ח"כ סאמי אבו שחאדה ממפלגת בל"ד שברשימה המשותפת, התראיין בעקבות אירועי האלימות ביפו וטען כי הם נבעו בשל "פרויקט ההתנחלויות". "החל מהנכבה יש רוב יהודי מוצק ביפו. האנשים חיים ביפו, יהודים וערבים ביחד ומגיע פרויקט ההתנחלות שאחד המובילים שלו זה הרב אליהו מאלי שאומר בצורה ברורה, 'להתנחל בלבבות'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בעד עיר מעורבת, אני מאמין ברב תרבותיות. אני חושב שרב תרבותיות זהו אושר אנושי. הבעיה היא לא בעג'מי ולא בין תושבי יפו היהודים והערבים. הבעיה היא שמגיע פרויקט פוליטי שאומר שהוא מתנגד עקרונית להתערבות בין אנשים של עיר מעורבת", הוסיף ח"כ אבו שחאדה. לטענתו הפרויקט נעשה "בתוך הערים המעורבות בלבבות של אחינו היהודים שנמצאים בתוך הקו הירוק. אנשים מעבר לקו הירוק יוצאי עטרת כוהנים למיניהם ויוצאי ההתנחלויות שהיו בעזה ובמקומות אחרים".

עוד התייחס חה"כ אבו שחאדה למצוקות העיר יפו: "הפשע המאורגן שמאוד מתסכל את האנשים שמאוד חמור, מצוקת הדיור וגם מה שקורה עם המתנחלים, יש המון מצוקות. אנחנו מדברים על מה שקרה אתמול ביפו, צריך לדייק. באו מתנחלים מכל מיני מקומות לתקוף את האוכלוסייה הערבית ביפו".

על תקיפת הרב מאלי אמר הח"כ מהמשותפת: "מי שתקף את הרב מאלי באלימות ובאכזריות צריך לעמוד לדין. זה לא אומר שמותר למתנחלים אחרים לבוא מכל מיני מקומות ולתקוף את האוכלוסייה הערבית ביפו. הנקמה הזו לא מותרת".

הוא הוסיף כי למשטרה יש חלק באשמה: "המשטרה שיתפה פעולה עם הרצון של המתנחלים להתנקם ולבוא לנקום את המכות שקיבל הרב מאלי. במקום להגן על האוכלוסייה הערבית ביפו מהמתנחלים היא מצטרפת למתנחלים בהכאת האוכלוסייה. גם המשטרה צריכה לעשות חשבון נפש".