השבעה יוצאת דופן וחריגה: השבעת הממשלה ה-36 יצאה לדרך, אך מיד עם עלייתו של ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט לשאת דברים, התפתחה במליאה מהומה שכללה צעקות וגידופים לעבר בנט שקטעו את דבריו ומנעו ממנו להשלים את דבריו ברציפות. השר גלנט אמר על מה שאירע: "לא ראיתי דבר כזה מימיי".

כתבות נוספות ב-N12: 

תחילה הובילו את הצעקות חברי הכנסת מן הציונות הדתית ובראשם בצלאל סמוטריץ', שהוצא מיד מהמליאה, אך בהמשך נשמעו צעקות מצד חברי כנסת ושרים מהליכוד, והמהומה הייתה חריגה גם ביחס לכאלה שפרצו במליאה לאורך השנים בפוליטיקה הישראלית, ודאי במהלך השבעת ממשלה חדשה. 

נפתלי בנט
בנט במליאה
איתמר בן גביר במליאה
מחאתו של ח"כ בן גביר במליאה
אורית סטרוק במליאה
אורית סטרוק במליאה
ילדיו של בנט במליאה
ילדיו של בנט ביציעי המליאה
ליהיא לפיד גילת בנט ונורית לוי (צילום: דני שם טוב, כנסת ישראל)
ליהיא לפיד (מימין) לצד גילת בנט | צילום: דני שם טוב, כנסת ישראל

במפלגת עוצמה יהודית של בן גביר הניפו תמונות של בני משפחה של קורבנות טרור במחאה נגד הממשלה "הנשענת על תומכי טרור".

בין הדברים שנאמרו כלפי בנט: "תגיד תודה לנתניהו על הקורונה"; "תתבייש"; "שקרן"; "מדבר שקר תרחק"; "תוציא ספר על איך לנצח את מדינת ישראל"; "תקעת סכין בגב" ועוד. 

השבעת הממשלה ה 36 (צילום: נועם מושקוביץ, כנסת ישראל)
צילום: נועם מושקוביץ, כנסת ישראל

במהלך נאומו התייחס בנט לצעקות ועקץ את המוחים: "כגובה הצעקות שלכם כך גובה אובדן האמון של הציבור בכם". משפחתו של בנט שישבה ביציעי המליאה החוו לעברו צורת לב בידיהם, בניסיון לחזק אותו אל מול הצעקות של האופוזיציה העתידית. 

נוכח המהומה במליאה ראש הממשלה החליפי המיועד יאיר לפיד ויתר על נאומו ואמר את הדברים הבאים: "רוצה לבקש סליחה מאמא שלי, קיוויתי שהיא תהיה גאה בהליך הדמוקרטי הישראלי ובמקום זה היא וכל אזרח ישראלי גם מתבייש בכם וגם נזכר למה צריך להחליף אתכם".