כמעט שבוע עבר מאז השבעת הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט אך ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עדיין מתגורר בבלפור ולא מפנה את הבית לטובת ראש הממשלה הנכנס. לפי גורמים באופוזיציה, בני המשפחה "התחילו לארוז" לפני כמה ימים אך הדבר צפוי להימשך "כמה שבועות" לכל הפחות.

נתניהו צפוי להתגורר דרך קבע בביתו שברחוב עזה בירושלים, אך עד שיעבור לשם הוא צפוי להתגורר בקיסריה למשך כמה חודשים. זאת משום שבתקופה הקרובה יתבצעו בבית שברחוב עזה עבודות ביטחון.

נתניהו לא עוסק רק בפינוי המתמשך זה זמן רב מבלפור, אלא גם בענייני האופוזיציה. אחרי שיריב לוין נבחר אתמול ליו"ר סיעת הליכוד, השניים  החלו לבנות תכנית עבודה לאופוזיציה. בהמשך צפויה ארוחת ערב משותפת של כל חברי האופוזיציה כדי לגבש את היחסים. 

יריב לוין  (צילום: noon)
יו"ר סיעת הליכוד. בונה עם נתניהו תכנית לאופוזיציה | צילום: noon
יאיר לפיד ונפתלי בנט מדברים במליאה  (צילום: ערוץ הכנסת)
בנט ולפיד. ביום ראשון יקיימו ישיבת ממשלה | צילום: ערוץ הכנסת

ביום ראשון יחל שבוע העבודה השני של ממשלת בנט-לפיד. בשעה 11:00 בדיוק תתקיים ישיבת הממשלה השניה (הראשונה הייתה במועד השבעת הממשלה לפני שבוע, אך בשבוע הבא היא תהיה הראשונה עם סדר יום שמפורסם לציבור ועם החלטות אופרטיביות). 

לפי ההודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה, בישיבה יאשרו את תקנון הממשלה, יאריכו את כהונת הרמטכ"ל ויאשרו הקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון. 

המבחן הפרלמנטרי הראשון של הממשלה יהיה ביום שני, אז מתכוונת שרת הפנים שקד להעלות את "חוק האזרחות" למליאה. האופוזיציה, שתמיד הצביעה בעד החוק ואף קידמה אותו ודיברה על חשיבותו לביטחון המדינה, תוהים כיצד להצביע ואם כדאי להתנגד ולהביך את בנט.