השרה נפרדה ממשרדה - ופרצה בבכי: במהלך טקס חילופי השרים שנערך היום (רביעי) במשרד התפוצות, נאמה השרה היוצאת, עומר ינקלביץ'. כשנשאה את נאומה הקצר היא פרצה בבכי - זאת על רקע התקופה הקשה שעברה עליה, לטענתה, עקב העיסוק הנרחב בה ובחייה האישיים מאז שנכנסה לחיים הפוליטיים, לפני כשנתיים וחצי. 

"זה לא היה פשוט", אמרה ינקלביץ', "הייתי צריכה לעבור הרבה מסעות הכפשה ושקרים נגדי ונגד המשפחה שלי", סיפרה, בהתייחסה לשמועות שנפוצו לפיהן ניהלה רומן לכאורה עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ. "אבל אם יש אישה אחת שדרכי נתנה לה תקווה לנסות גם (להיכנס לפוליטיקה) - אז אני את שלי עשיתי".   

ינקלביץ' כיהנה בשנה האחרונה כשרת התפוצות בממשלת נתניהו-גנץ, כשרה מטעם מפלגת כחול לבן. עם הקמת ממשלת בנט-לפיד בתחילת השבוע, מונה נחמן שי ממפלגת העבודה לתפקיד. בפברואר האחרון, הודיעה ינקלביץ' לגנץ שהיא פורשת מהחיים הפוליטיים. היא דחתה הצעה להשתבץ בחמישיית כחול לבן לקראת הבחירות האחרונות וכתבה בהודעת הפרישה: "בחרתי להתעלם ממסע ההכפשות ולא לעסוק בתככים וחיסולי חשבונות".  

עומר ינקלביץ' (צילום: הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, פלאש90, חדשות)
עומר ינקלביץ' ובני גנץ | צילום: הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, פלאש90, חדשות

"אני מוקירה ומעריכה מאוד את יו"ר המפלגה בני גנץ", כתבה בהודעת הפרישה שלה. "בני הוביל באומץ בשורה של אחדות, של יושרה ושל שילוב נשים ומגזרים שונים במיינסטרים הישראלי. אנחנו צריכים אנשים ראויים וישרים כמוהו בהנהגה, שהדאגה לאזרחי ישראל נמצאת לנגד עיניהם. אני מודה לו על האמון וההזדמנות, ועל הזכות הגדולה לכהן בממשלה כשרה החרדית הראשונה". 

"באופן אישי, שילמתי מחיר כבד. הופצו עליי שקרים חסרי כל בסיס", כתבה אז ינקלביץ', "אולם בחרתי להתעלם ממסע ההכפשות ולהתמקד בעשייה ובשליחות ציבורית אמיתית, ולא לעסוק בתככים וחיסולי חשבונות, מתוך תקווה שדרכם של הבאות והבאים אחריי תהיה קלה יותר. אני מאמינה ויודעת כי הדרך שעברתי סללה שביל, ולו במעט, עבור הבאות והבאים אחריי".