המסרים שסיכלו את הטלת המנדט על לפיד: יומיים חלפו מאז ההכרעה הדרמטית של נציגי "תקווה חדשה" שהתייצבו בפני הנשיא ריבלין ואמרו לו שהם לא ממליצים על אף מועמד להרכבת הממשלה הבאה – החלטה שהובילה לכך שהמנדט הוטל בסופו של דבר על נתניהו. במערכת הפוליטית תהו מדוע סער וחברי מפלגתו, שמטרתם היא לסכל הקמת ממשלה נוספת בראשותו, נהגו כך – והיום (רביעי) מתבררת הסיבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעות שקדמו להגעת נציגי המפלגה לבית הנשיא, ב"ימינה" של בנט העבירו לסער מסרים לפיהם אם ימליץ על לפיד להרכבת הממשלה והמנדט יעבור אליו – הם ישקלו לשנות את המלצתם על בנט – ולהודיע לנשיא שהם תומכים בנתניהו, מה שהיה מוביל לכך שהיו לו 59 ממליצים והיה סולל בוודאות את הטלת הרכבת הממשלה עליו.

תקווה חדשה ממליצים לנשיא (צילום: לע"מ)
נציגי "תקווה חדשה" במעמד ההמלצות בבית הנשיא, שלשום | צילום: לע"מ

ב"ימינה" נהגו כך לא כדי לומר שהם למעשה שואפים לממשלה עם נתניהו, אלא כחלק מפשרה שהתקבלה במפלגה – שם חלוקים בשאלה איזו ממשלה להקים: יש מי שתומך בלחבור לימין ולנתניהו ויש מי שתומך בהקמת "ממשלת שינוי" בראשות בנט ולפיד. במפלגתו של בנט נוקטים בגישה לפיה יתנו לנתניהו את הזמן לנסות ולהרכיב ממשלה – ואם ייכשל, יעשו זאת עם לפיד בממשלה שתכלול גם מפלגות מרכז ושמאל, אך כזו שבנט יעמוד בראשה בהתאם לתנאיו.  

מימינה נמסר בתגובה: "הדיווח שגוי, לא הועבר מסר כזה לסער".