יו"ר הועדה המסדרת, ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), הודיע בצהריים (שני) כי החליט למשוך את ההצבעה על הקמתה, שהייתה אמורה להתקיים הערב, עקב אי ההסכמות בין הסיעות. תפקיד הוועדה הוא לקבל החלטות הנוגעות לפעילות הכנסת עד שתוקם קואליציה. זוהר הוסיף כי ההצבעה תידחה לשבוע הבא, לאחר שמפלגת ימינה סירבה לתמוך בהצעת הליכוד לגבי הרכב הוועדה. בתוך כך, נתניהו ובנט נפגשו היום במשך שעתיים וסוכם כי צוותי המו"מ ייפגשו בהמשך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר הסתיימה ללא הסכמות ישיבת ראשי הסיעות בכנסת לדיון בנושא. הליכוד הציע כי הוועדה תורכב מ-10 חברי כנסת מגוש נתניהו, 10 מגוש השינוי, אחד מימינה ואחד מרע"ם. בהרכב כזה, גם אם ימינה מצטרפת למתנגדי נתניהו אין רוב בלי רע"ם.

לעומת זאת, מתנגדי נתניהו הציעו כי הוועדה תורכב מ-14 חברי כנסת מגוש נתניהו, 16 מגוש השינוי, 2 מימינה ואחד מרע"ם. בהרכב כזה, ימינה יכולה להבטיח רוב למתנגדי נתניהו.

"אין פיקוח פרלמנטרי בעיתוי ביטחוני רגיש"

ממפלגת "תקווה חדשה" נמסר בתגובה: "דחיית ההצבעה על הרכב הוועדה המסדרת (מחשש להפסד) היא מהלך חמור של הליכוד לשיתוק הכנסת ולמניעת פיקוח פרלמנטרי על הממשלה, כולל בנושא הביטחון הלאומי. אי הקמת ועדה מסדרת משמעותה - אי הקמת ועדות זמניות ובהן חוץ וביטחון וכספים, החיוניות לצורך הפיקוח הפרלמנטרי".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קראה להקים באופן מיידי את ועדת החוץ והביטחון: "שבוע מאז השבעת הכנסת ה-24 ועדיין לא התקיימה הצבעה על הוועדה המסדרת, רק כי בליכוד חוששים מהרכב שיבטא את תוצאות הבחירות. לא רק שזו התנהלות שאינה ראויה, במצב הנוכחי היא גם מונעת פיקוח פרלמנטרי בעיתוי בטחוני רגיש".

זנדברג הוסיפה כי "כל עוד לא קמה ועדה מסדרת - גם הוועדות הזמניות, ועדת החוץ והביטחון וועדת הכספים, לא יוכלו להתחיל בעבודתן. בינתיים הגזרה מול איראן מתחממת. לא ייתכן שבתקופה כה רגישה לא יהיה פיקוח פרלמנטרי על הממשלה בנושאי ביטחון לאומי. קיים הכרח להקים את הוועדות הזמניות ובפרט את ועדת החוץ והביטחון באופן מיידי".