עם חזרת הכנסת לפעילות, אתמול (שני) התכנסה הוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר לאשר את הקמתן של הוועדות הזמניות. בין הוועדות הזמניות הוקמו ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני מיהדות התורה וועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ אורנה ברביבאי מיש עתיד, האישה הראשונה שמונתה לתפקיד זה. בנוסף, במסגרת דיל בין הליכוד לרע"ם, הוקמה ועדה חדשה: "הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית". בראש הוועדה נבחר לעמוד יו"ר מפלגת רע"ם, ח"כ מנסור עבאס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת הדיל בין שתי המפלגות, חברי רע"ם הצטרפו לציונות הדתית ולימינה ותמכו יחד בהצעת הליכוד הנוגעת למינויים של 3 סגנים ליו"ר הכנסת. בתמורה – הוקמה הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית, ועם התכנסותה, עבאס נבחר לעמוד בראש.

ההודעה על הקמת הוועדה החדשה גררה התנגדות מצד חברי "גוש השינוי" ובהם ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ שזעק: "זה שוחד פוליטי. זה שלב ב' של חוק הלאום". פריג' המשיך לטעון נגד הוועדה וקרא לחבריו בגוש להתנגד גם כן: "אני מתנגד והחברים כאן צריכים להתנגד. זו ועדת שוחד. תתביישו לכם".

יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין ויו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין ויו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
עימות עם פריג', היום (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
ח"כ עיסאווי פריג': "זה שוחד פוליטי. זה שלב ב' של חוק הלאום" | צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

מהצד השני, יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר טען כי מטרת הוועדה תהיה לדון ב"מגוון רחב של נושאים שהחברה הערבית זקוקה לטיפול בהם". עם הבחירה בעבאס הוסיף זוהר: "זו ועדה חשובה שמוזר שלא קמה עד היום. קיימתי דיונים רבים הנוגעים למגזר הערבי אולם אף פעם לא הייתה ועדה מקצועית-ייעודית למגזר. השילוב של החברה חשוב, כדי שתהיה חזקה ודומיננטית".

השר אמיר אוחנה וח"כ מנסור עבאס (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
השר אמיר אוחנה וח"כ מנסור עבאס | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אל זוהר הצטרפה השרה מירי רגב שתועדה באולם המליאה מתקרבת לכיוונו של עבאס ונותנת לו כיף. גם יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, הצטרף להודעות התמיכה בהקמת הוועדה ולבחירה בעבאס כיו"ר הראשון שלה: "סחבי אלעזיז מנסור. אני שמח על הקמת הוועדה ועל העומד בראשה, זו נקודת ציון חשובה שאתה מוביל ביד רמה".