הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט החלה לפעול היום (שני) באופן רשמי, לאחר מסע ארוך במיוחד. הממשלה היוצאת לא עושה חיים קלים לזו שנכנסת במקומה - כך ראינו בנאום הפתיחה של בנט אתמול, כך מצטייר מפגישת החפיפה הקצרה במיוחד בין נתניהו למחליפו וכך גם מובן מההחלטה שלא לקיים טקס חילופים בין ראשי הממשלה כנהוג. הצצה לארכיון חדשות 12 מזכיר כי חילופי השלטון שהתקיימו במרוצת השנים בישראל התנהלו דווקא באורח נינוח בהרבה.

"אני מאחל לך, אדוני ראש הממשלה, הצלחה בכל אשר תרצה", אמר יצחק רבין למנחם בגין לאחר המהפך ב-1977. "הצלחת הממשלה היא הצלחת העם והמדינה". בגין בתורו השיב: "אני מודה לחבר הכנסת יצחק רבין על המעבר הנאה, הנותן ביטוי לתחושב הדמוקרטית של עמנו".

בכניסתו לתפקיד של אהוד ברק ב-1999 הוא הרים כוסית לחיי ראש הממשלה היוצא נתניהו ורעייתו ואמר: "אנחנו נפרדים היום קודם כול מבנימין נתניהו, ובשבילי הוא יישאר תמיד ביבי, עם הגרעין הפנימי של אותן תכונות שעשו אותו אחר כך גם לראש ממשלה. לחיי בנימין ושרה נתניהו, לחיי מדינת ישראל".

נתניהו נאם בעצמו ואמר: "אני רוצה להודות לראש הממשלה הנכנס אהוד ברק על הדברים האישיים שכוונו אליי. ברוח עיקרון מסוים שקבעתי אני יכול לומר, זה לגמרי הדדי".