"עבאס עשה רושם חיובי, אבל הממשלה חייבת להיבנות על ידי עם ישראל": שעות לפני שהמנדט של נתניהו פוקע, הרב חיים דרוקמן העניק ריאיון בלעדי ליאיר שרקי וסיפר על פגישתו המפתיעה עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס, על השיחות עם ראש הממשלה נתניהו שביקש ממנו לשכנע את סמוטריץ' לתמוך בממשלה שנשענת על רע"ם - וגם מה הוא חושב שממשלה עם מפלגות השמאל תחולל לעם ישראל. 
 
על המפגש שלו עם יו"ר רע"ם, ח"כ מנסור עבאס, אמר הרב דרוקמן: "לא ביקשו שהוא יגיע, אני לא יכול לזכור מי בדיוק היה השדכן ששאל אותי אם אני מוכן לקבל אותו. אמרתי לו: 'ודאי, אני מוכן לקבל כל אדם' והוא היה אצלי. שוחחנו קצת על העמדות שלו, על מה הוא רוצה בכנסת, דברים כלליים, ניסיתי קצת לרדת לפרטים אבל התשובות היו כלליות". 

והאם הרב סבור שניתן להקים ממשלה בתמיכת רע"ם? "מבחינת האדם, כפי שדיבר פה, הוא עצמו עשה לי רושם חיובי. מי שהביא אותו ודאי קשר את זה לעניין של הממשלה, אבל לעניות דעתי, ממשלת ישראל חייבת להיבנות על ידי עם ישראל. לא מדובר פה על כנסת שכל האזרחים יש להם נציגות ודואגים לענייניהם, אבל מי ששולט, הממשלה, זה עם ישראל". 

מנסור עבאס (צילום: AP)
על מנסור עבאס: "עשה רושם חיובי, אבל ממשלת ישראל חייבת להיבנות על ידי עם ישראל" | צילום: AP

הרב דרוקמן נימק: "אתמול ראיתי עד כמה זה נכון. חבר אחר מסיעתו (של עבאס) היה נגד גינוי הפיגוע (בצומת תפוח) ואמר שזו 'מלחמה נגד הכיבוש, אנחנו שייכים לעם הפלסטיני'. אז מה, ממשלת ישראל תקום עם תמיכה של תומכי טרור? היעלה על הדעת דבר כזה? הסיעה של עבאס, שהיא תימנע, היא תומכת טרור. אין דבר כזה". 

"ממשלת שמאל תהרוס הרבה מאוד, אמרתי את זה לאנשי 'ימינה'" 

הרב קרא ליו"ר ימינה, נפתלי בנט, להצהיר שלא יקים ממשלת שמאל: "אני מאוד מעריך ומוקיר וגם אוהב את נפתלי בנט. הוא צריך להגיד באופן חד משמעי – 'אני לא מקים ממשלת שמאל' שתהרוס הרבה מאוד". את האמירה הזו של הרב שיתף גם ראש הממשלה נתניהו ברשתות החברתיות - זמן קצר לאחר השידור. 


לדברי הרב, אין זה משנה שאיש ימין כמו בנט יהיה ראש הממשלה: "כל אחד במשרד שלו יהרוס את המשפט, את החינוך ואת ההתיישבות. גם אם בנט הוא ראש ממשלה, הוא לא כל השרים. אמרתי את זה לאחדים מאנשי ימינה. הם רק אמרו 'אבל לא בטוח שתהיה ממשלה אחרת'". 

נפתלי בנט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
על בנט: "זה לא משנה שיהיה ראש הממשלה, כל שר יהרוס הרבה מאוד במשרד שלו" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד התייחס הרב במהלך הריאיון לשיחותיו עם נתניהו, שהתקשר אליו כדי שילחץ על יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', לחבור לממשלת ימין שנשענת על רע"ם: "אני לא יכול להגיד כמה פעמים הוא התקשר, אבל התקשרו... לא הוא לבד. אמרתי לו שלא על ממשלה כזו".