למרות שבכחול לבן חוזרים ואומרים שהם לא דנים בפוליטיקה בימים אלה אלא רק על ביטחון המדינה, בימים האחרונים התקיימו מגעים בין נתניהו לגנץ להקמת ממשלה משותפת. המגעים הללו עשויים להבשיל רק בתום המנדט של לפיד, ורק אם נתניהו יחשוב שאין לו סיכוי לנצח בבחירות ישירות לראשות ממשלה. 

לפי ההצעות שמועברות בין השליחים, גנץ יהיה ראשון לשנה וחצי ושר הביטחון, בעוד שנתניהו יהיה ראש הממשלה החליפי ויישאר בבלפור.

לפי שעה נראה שהממשלה, אם תקום, לא תהיה פריטטית משום שנתניהו לא מוכן לתת שוויוניות למפלגה בת 8 מנדטים. עם זאת, גנץ יקבל 6 שרים וזכות וטו בתחומים מסוימים.

סלע המחלוקת המרכזי הוא השליטה במשרד המשפטים ובמינויים המשפטיים. השניים צריכים למצוא נוסחה שתאפשר לנתניהו לשלוט אבל לא תיראה כהתקפלות של גנץ בנושא המרכזי שמובילה מפלגתו.

כאמור, התוכנית תתקדם רק אם נתניהו יגיע למסקנה שאין לו סיכוי לנצח בבחירות ישירות ורק אחרי שיסתיים המנדט של לפיד וזאת מכיוון שגנץ לא רוצה להצטייר כמי שפועל נגד הגוש שלו.

בלשכת ראש הממשלה מוסרים שהפרטים אינם נכונים והם לא עוסקים בפוליטיקה. מכחול לבן נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. גנץ עוסק בביטחון ישראל ומחויב לגוש השינוי, גם אם נתניהו יציע לגנץ את הירח הוא לא יילך איתו".