ניסיון אחרון למנוע ממשלת שינוי? ביהדות התורה פנו היום (ראשון) לראש הממשלה נתניהו עם דרשיה ברורה: התחייב לפנות את מקומך לשנה וחצי הראשונות של הכהונה לכל ח"כ שיאחד מאחוריו את 65 חברי הכנסת של הימין. במכתב שהועבר לנתניהו נטען כי ההתחייבות הזו תשלול מנפתלי בנט את הסיבה לחבור לגוש המרכז-שמאל.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפנייה שהעבירו חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר, נכתב: "כידוע, במהלך השנתיים האחרונות, ולאורך ארבעה סבבי בחירות, תמכו הסיעות החרדיות והדתיות בגוש שבראשות הליכוד, מתוך כוונה להקים ממשלה ימנית איתנה על בסיס הערכים והמסורת, לצערנו ללא הצלחה. בקשתך לשמור גם עכשיו על גוש ליכוד-דתיים-חרדיים מובנת בהחלט, כדי שלא לתת יד להקמת ממשלת מרכז-שמאל".

הפנייה המלאה:

"עם זאת", סייגו, "אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים. לכן צריכים לגבש את מפלגות הגוש המסורתי למאמץ משותף להקמת ממשלת ימין, למנוע בחירות ולא להקדימן. הדרך היחידה למנוע ממשלת שמאל וגם למנוע בחירות היא הצהרה ברורה שלך כי תעניק לאחד מגוש הימין שיצליח לאחד את 65 חברי הכנסת מהימין את ראשות הממשלה לשנה וחצי הראשונות ברוטציה. בזמן הזה תכהן כראש הממשלה החליפי ותוכל לרכז את המאמץ המדיני מול ממשלת ביידן, הסכמי השלום והגרעין האירני".

"אגודת ישראל אחידה בתמיכתה בבנימין נתניהו לאורך כל מערכות הבחירות האחרונות. יודגש כי מי שמחליט באגודת ישראל זו אך ורק מועצת גדולי התורה", נמסר מלשכתו של יעקב ליצמן.

לעומת ההודעה של יהדות התורה, בש"ס בחרו הערב להביע פעם נוספת תמיכה בנתניהו, ויו"ר המפלגה אריה דרעי מסר: "תנועת ש"ס הבטיחה בכל ארבע מערכות הבחירות האחרונות כי תתמוך בבנימין נתניהו לראשות הממשלה. ש"ס עקבית בדעתה ובהבטחתה לציבור הבוחרים ותמשיך לעשות הכל להקמת ממשלת ימין".

יחד עם זאת, גורמים בימין מתעקשים שההודעה של אייכלר ופרוש דווקא מחזקת את נתניהו ולא מחלישה אותו, משום שממילא הוא תכנן לוותר על החלק הראשון בקדנציה לטובת מועמד אחר מהימין.

הפנייה של יהדות התורה מגיעה על רקע המגעים בין לפיד ובנט, שמתכוונים להשביע ממשלה כבר בימים הקרובים, אם כי עדיין קיימים פערים בין הצדדים ובין שאר חברי הממשלה המיועדת. בימין ממשיכים לנסות ולסכל את הקמת ממשלת השינוי, בין היתר באמצעות מיתוגה כממשלת שמאל. בהתאם לזאת התפרסמו הבוקר דיווחים שלפיד ובנט סיכמו על מינויו של שי ניצן לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, אך הם הכחישו נמרצות.