אירועי האלימות הקשים בערים המעורבות והמענה הלקוי של המשטרה לאזרחים שנאלצים להגן על עצמם, הובילו לביקורת חריפה מצד אנשי ימין. "יש להחזיר את השליטה לידי הריבון", כתבה היום (חמישי) איילת שקד בטוויטר. יו"ר תקווה חדשה גדעון סער תקף: "כשככה מנהלים מדינה - אלה בדיוק התוצאות".

"לתפקוד העלוב של משטרת ישראל באירועי הימים האחרונים יש קשר ישיר לריסוק השיטתי ולהקפדה היתרה במינוי אנשים לא מתאימים (בדרג הפוליטי והמקצועי) לתפקידים החשובים ביותר", כתב סער.

גדעון סער
"כשככה מנהלים מדינה - אלה בדיוק התוצאות"

שקד ביקרה את ההחלטה שלא לשלב את הצבא בטיפול באירועים החריגים: "משטרת ישראל הניפה דגל לבן. יש להכניס עוד היום כוחות צבא לערים המעורבות ולמרכז הנגב ולהחזיר את השליטה לידי הריבון. אם כדי לפנות יהודים מגוש קטיף אפשר היה להפעיל צבא, אין שום סיבה לא לפעול באותו אופן, כדי להגן עליהם.

איילת שקד בראיון לפגוש את העיתונות (צילום: החדשות , החדשות12)
שקד: המשטרה הניפה דגל לבן | צילום: החדשות , החדשות12
_OBJ

בתוך כך, הבוקר הודיע שר הביטחון בני גנץ על כך ש-10 פלוגות מג"ב נוספות יגויסו למילואים, זאת לאחר הסטת הכוחות והגיוס שנערכו שלשום. בהודעה מטעמו של גנץ נכתב כי "עוד החליט שר הביטחון, לסייע למשטרת ישראל ולמג"ב בכל מה שנדרש, לרבות בהליך הגיוס, במעטפת הלוגיסטית, באימון ובחיול הפלוגות בכדי להכניסן לכשירות באופן מהיר ואפקטיבי. לצד זאת, קבע שר הביטחון כי אף חייל צה"ל לא יעסוק בפעולות שיטור, שאינן חלק ממשימותיו של צה"ל כצבא העם".

יו"ר סיעת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' קרא להתפטרותו של מפקד מחוז המרכז משה ברקת בעקבות תפקוד המשטרה בלוד. "משטרת ישראל פשטה את הרגל באירועי לוד גם הלילה, והזחיחות והיהירות, והניתוק של מפקדיה מלמדים שיש לנו משטרה חולה אנוש, מלמעלה עד למטה", כתב בטוויטר. "וכמובן, מול יהודים היא הייתה ונשארה חזקה, מה שמוסיף חטא על פשע".