בתום יום ההוכחות הראשון במשפטו, יצא אמש (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו  במתקפה על הפרקליטות. "כך נראה ניסיון הפיכה שלטונית", כינה נתניהו את האופן שבו מנהלת הפרקליטות את המשפט נגדו. נתניהו חזר כמעט על כל ההאשמות שהשמיע בעבר נגד הפרקליטות, משטרת ישראל והתקשורת, שבמסגרתן טען לתפירת תיקים. מההחלטה להעמידו לדין בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים – ועד לפתיחת שלב העדויות במשפטו: כך נראו התבטאויות ראש הממשלה נגד שומרי הסף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשעתיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע לראש הממשלה על הכוונה להעמיד אותו לדין בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, התייצב נתניהו בפברואר 2019 מול המצלמות והגיב לראשונה על ההחלטה. "לא רק שתופרים תיקים, כבר תופרים חליפות", טען נתניהו. "במסע הציד הזה לא בחלו בשום אמצעי".

נתניהו מגיב להחלטת היועמ"ש, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו מגיב להחלטת מנדלבליט, פברואר 2019 | צילום: רויטרס, חדשות

"מבצעים רדיפה פוליטית, מסע ציד חסר תקדים כדי להעלות את ממשלת השמאל של לפיד וגנץ", אמר אז נתניהו. "הפעילו מכבש לחצים ביריוני על היועץ, כדי שיגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב אישום כפוף לשימוע גם כשברור שאין כלום. העיקר להשפיע על הבחירות, גם כשיודעים שמגדל הקלפים יקרוס. היועץ הוא בשר ודם ולכן הלחץ של השמאל הצליח. קרה היום דבר חמור שפוגע בדמוקרטיה. לראשונה בתולדות המדינה פותחים בשימוע כמה שבועות לפני בחירות".

יותר משנה לאחר מכן, במאי 2020, נשא נתניהו נאום לתקשורת, דקות בודדות לפני שנכנס לדיון הראשון במשפטו בבית המשפט המחוזי בירושלים, כשמאחוריו ניצבים בכירים בליכוד. נתניהו תקף בחריפות את הפרקליטות, משטרת ישראל והתקשורת, וטען לתפירת תיקים.

משפט נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נתניהו בכניסה לדיון הראשון במשפטו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס)
נתניהו בבית המשפט, אמש | צילום: רויטרס

"בשנים האחרונות מצאו פטנט חדש - גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו לחבורת רק לא ביבי כדי לתפור לי תיקים מופרכים והזויים. המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין ולהרחיקו מהנהגת המדינה למשך שנים רבות. לא אכפת להם אם יבוא פודל צייתן מהימין, כאלה תמיד יש, אבל אני לא פודל, אני לא מוכן לפנות ישובים, ולכן צריך להפיל אותי", אמר נתניהו.

גם אמש, בתום דיון ההוכחות הראשון במשפטו, המשיך נתניהו באותו הקו ואף החריף את טענותיו נגד הפרקליטות. "הפרקליטות פתחה בחקירת ראש ממשלה מכהן בנגוד לחוק יסוד ובלי אישור שמעולם לא ניתן כי הם במסע ציד", אמר נתניהו. "הם לא חיפשו עבירה, הם חיפשו אותי. הפרקליטות שיפצה פרוטוקולים והתעלמה מעדויות שלא תאמו את התזה שהמציאה. הגרוע מכל היא סחטה עדים באיומים קשים עד לפירוק משפחותיהם. זו הפגיעה האמיתית בדמוקרטיה ושלטון החוק... כך נראה ניסיון הפיכה שלטוני וניסיון לפגוע בראש ממשלה מהימין".