דרך המילוט ממימוש הרוטציה: ביום ראשון צפויה להישבע אמונים ממשלת ישראל ה-36, ממשלת חילופים בה יכהנו נפתלי בנט ויאיר לפיד כראשי הממשלה ברוטציה. צוותי המו"מ ששקדו על ההסכמים הקואליציוניים הקפידו לסתום את כל הפרצות כדי למנוע מצב שבו מי שיכהן ראשון ברוטציה יוכל לא לקיים את חלקו, כפי שקרה בממשלת החילופים הנוכחית של נתניהו וגנץ – אלא שהדלת, מתברר, אינה נעולה. 

הערב (רביעי) חשפנו במהדורה המרכזית את הפרצה שקיימת בהסכם בין בנט ללפיד, לפיה אם יימצא בכנסת רוב של 61 ח"כים – אפשר יהיה לבטל את החוקים ש"נועלים" את בנט ויתר השותפים לממשלה הזו עליהם הסכימו הצדדים – מה שיאפשר חילופי שלטון "רגילים", שלא במסגרת הסכם הרוטציה שנחתם בין יו"ר ימינה ליו"ר יש עתיד. ובמילים פשוטות: ממשלת החילופים והחוקים שיאפשרו את קיומה מתבססים על רוב של 61 ח"כים - ואם יימצא רוב כזה לבטלם, ניתן יהיה לעשות זאת. 

יאיר לפיד ונפתלי בנט מדברים במליאה  (צילום: ערוץ הכנסת)
ברוב של 61 ח"כים - ניתן יהיה לבטל את החוקים ש"ינעלו" את בנט לממשלה | צילום: ערוץ הכנסת

הפרצה הזו בהסכם היא משמעותית כיוון שבכנסת הזו יש 65 ח"כים ימניים – ובמפלגות המרכז-שמאל, ששותפות לממשלה החדשה שתקום, צריכים לחשוש ממצב שבו אותם 65 חברי כנסת יגיעו להסכמות ביניהם שיובילו להפלת ממשלת בנט-לפיד. מצב כזה, למשל, יכול לקרות אם נתניהו יבחר לפרוש מתפקידו ובמקומו יכהן מועמד אחר בראשות הליכוד.