נתניהו הציע לגנץ לכהן ראשון כראש הממשלה: 9 ימים לפקיעת המנדט של נתניהו, הוא מנסה כל מהלך אפשרי כדי למנוע את הקמת ממשלת בנט-לפיד שהולכת ונרקמת מאחורי הקלעים. עד כדי כך נתניהו מנסה כל דבר, שהוא בחר לשוחח עם לא אחר מאשר יו"ר כחול לבן, בני גנץ, והציע לו רוטציה בראשות הממשלה - מה שגנץ היה אמור לקבל אם ההסכם עמו לא היה מופר ומוביל לבחירות - כך חשפנו הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו פנה לגנץ שלשום בנושא. השניים שוחחו טלפונית ודיברו על האפשרות שיקימו יחד ממשלה שבה גנץ יכהן ראשון כראש ממשלה למשך שנה ובמקביל ימשיך בתפקידו כשר הביטחון, ולאחר מכן נתניהו ישוב לתפקיד, יכהן במשך שנתיים - ואז גנץ יכהן במשך שנה נוספת. גנץ אמר בשיחה שהוא "לא רואה לזה היתכנות" - אך ייתכן שהתרחיש הזה לא בהכרח יורד מסדר היום. 

גנץ הבטיח במערכת הבחירות האחרונה שלא יחבור לנתניהו - ואם יבחר לקבל את ההצעה, הוא יפר את הבטחת הבחירות המרכזית שלו בפעם השנייה ולמעשה "יציל" את נתניהו שוב ויאפשר לו להמשיך ולהיות בשלטון, גם אם לא יכהן בשנה הראשונה כראש ממשלה. מצד שני, ההצעה הזו היא הזדמנות עבורו לכהן בתפקיד - אליו הוא אמור היה להיכנס בנובמבר הקרוב. 

נתניהו מבין שממשלת השינוי היא ככל הנראה עובדה מוגמרת, ולכן הוא חייב למקד את מאמציו בהקמת ממשלה עם מועמד אחר ברוטציה. הוא רוצה מישהו שהוא סומך עליו אבל מצד שני שגם יהיה מקובל על כל השותפים. על חבר מפלגתו, יו"ר הכנסת יריב לוין, הוא אמנם סומך - אך הוא לא בהכרח יהיה מקובל, למשל על גדעון סער, ולכן נתניהו בודק אפשרויות נוספות כמו להציע הצעה דומה לבנט ואפילו לסער. 

עמית סגל השתתף בהכנת הידיעה