פרסום ראשון: חבר הכנסת החדש איתמר בן גביר, שנכנס הרבה בזכות נתניהו לכנסת, עושה לו כאב ראש לא קטן. אחרי שהעביר את לשכתו לשכונת שייח ג'ראח בירושלים, בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו איימו על חה"כ בן גביר כי אם לא יעזוב את המקום מיידית, חמאס ישגר טילים על ירושלים – כך פורסם לראשונה באולפן שישי.

חה"כ בן גביר הקים ביום חמישי לשכה מאולתרת בשכונת שייח ג'ראח בירושלים, בלב העימותים בין יהודים לערבים בבירה. לאורך כל הלילה היו מגעים בינו לבין לשכת ראש הממשלה שהפצירה בו לעזוב את המקום, עד כדי כך שהועבר מסר שאומר: "יש לנו התרעות ממוקדות לגבי שייח ג'ראח. אם לא תצא משם - זה יכול להיגמר בירי של חמאס על ישראל בטווח הזמן המיידי".

בן גביר בלשכתו החדשה בשייח גראח (צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם)
בן גביר בלשכתו בשייח ג'ראח | צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם

בן גביר שמע את הדברים והמשיך לדרוש נוכחות משטרתית קבועה במקום, כדי לספק אבטחה צמודה ומענה לתושבים היהודיים בשכונת שמעון הצדיק. בלשכת ראש הממשלה בדקו עם המשטרה, שאמרה תחילה שהיא תתגבר את הכוחות. בן גביר לא הסכים גם לזה משום שלא מדובר בהבטחה קונקרטית אלא מעורפלת, ובבוקר יום שישי קיבל שיחה מאנשיו של נתניהו שאמרו לו: "תהיה שם נוכחות קבועה - צא משם כמה שיותר מהר".

החשש היה שהאירוע הנקודתי הזה יכול להיות בעצם הגפרור שיבעיר את חבית הנפץ הזאת, עוד לפני יום ירושלים בשבוע הבא. פנינו ללשכת ראש הממשלה, שם בחרו שלא להתייחס לדברים.

ח"כ בן גביר, שהוא גם חבר בוועדת החוץ והביטחון הזמנית, מסר בתגובה לפרסום: "החמאס סוחט אותנו ויוצא גם שאנחנו מפחדים לשמור על תושבי ירושלים וגם חוטפים טילים בתירוצים. מדינה ריבונית לא מפחידה את עצמה לדעת".