תיקים בכירים כבר מוצעים לימינה - אבל האם נתניהו בכלל יצליח להקים ממשלה? התקדמות גדולה חלה במגעים שהתקיימו לאחרונה בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ימינה בנט - זאת אף על פי שהקמת ממשלה עדיין תלויה בהסכמתו של יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' להישען על רע"ם. במסגרת השיחות בין הליכוד לימינה, הוצעו למפלגה תיקים בכירים - אבל עדיין לא רוטציה בראשות הממשלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההצעות שעלו במשא ומתן שהתקיים בין הצדדים: תיק הביטחון לנפתלי בנט ותיק החוץ לאיילת שקד - זאת למרות שבימינה שאפו שתכהן כשרת האוצר, והדבר היווה הבטחת בחירות ("לא פרנסה, לא מעניין"). נתניהו ככל הנראה מעוניין להשאיר במשרד את ישראל כ"ץ, ולכן ההצעה שהועברה לשקד היא כהונה במשרד החוץ.

בנוסף, ימינה צפויה לקבל תיק "קטן" יותר - ככל הנראה תיק התרבות והספורט - כשתיק המשפטים צפוי להישאר בידי הליכוד בכל ממשלה שנתניהו יקים. ומה לגבי רוטציה בראשות הממשלה? במערכת הפוליטית מעריכים שהצעה לרוטציה בתפקיד תוצע לבנט רק אם יסכים להתחייב כבר מעכשיו שלא ינסה להקים ממשלה עם הגוש השני אם נתניהו ייכשל במשימה. בשני הצדדים מכחישים את הפרטים.

נתניהו ובנט בכנסת (צילום: פלאש/90 )
התנאי של נתניהו לרוטציה לבנט: תתחייב שלא תקים ממשלה עם הצד השני | צילום: פלאש/90

ומה קורה בגזרת המגעים בין בנט ללפיד? שם אין עדיין התקדמות נוספת מעבר לזו שנרשמה לפני שנתניהו קיבל את המנדט להרכבת הממשלה וטרם נקבעה פגישה נוספת בין הצדדים. מה שצפוי לקרות בימים הקרובים הוא בעיקר בגוש הימין, שם יתמקדו בללחוץ על סמוטריץ' להפר את מילתו לא להישען על רע"ם - ואולי אף ינסו לחשוב על רעיון יצירתי שבמסגרתו גדעון סער וחברי מפלגתו לא יתנגדו לממשלה בראשות נתניהו אלא יימנעו.