דווקא ברקע המהומות בלוד ובערים המעורבות ותוך כדי סבב הלחימה בעזה, היום (רביעי) הושגה התקדמות משמעותית במשא ומתן להקמת ממשלה בגוש השינוי. ההתקדמות נוגעת בעיקר להסכמות בין יש עתיד להעבודה ומרצ.

בינתיים, בימינה לא הורידו את האפשרות שתקום ממשלה מהפרק, בוודאי לא באופן פומבי. במפלגתו של בנט מקווים לחדש את המגעים ולחתום על הקמת ממשלה בראשות בנט ועם עבאס לאחר שהמצב הביטחוני יירגע.

נפתלי בנט (צילום: TPS)
בימינה מקווים להמשיך את המו"מ לאחר סבב הלחימה | צילום: TPS

נראה שגם עבאס מותיר עדיין פתח לכך שתקום ממשלה. אחרי שקרא אמש להרגעת הרוחות ולהפסקת האלימות, המשיך היום באותו קו בריאיון לרדיו מכאן, והתייחס גם למצב הפוליטי. "אין מנוס מלשוב למגעים הפוליטיים להרכבת הממשלה אחרי שהאש תדעך", אמר. "יש לנו הזדמנות אמיתית למלא תפקיד חשוב בפוליטיקה הישראלית למען החברה שלנו".

אתמול הגיע בנט לזירה שבה נהרגה מטפלת באשקלון לאחר שהבית שבו שהתה ספג פגיעה ישירה של רקטה. יו"ר ימינה נתן הצהרה קצרה שבמהלכה אמר בין היתר כי "כדאי שאויבינו ידעו שאין גוש א' וגוש ב' בישראל - כולנו עם אחד". בתום הדברים הוא נשאל אם בצל המצב המורכב יסכים לשבת עם חברי רע"ם בממשלה, והוא התחמק מלהשיב.

דווקא אתמול דווח כי המגעים בין מפלגות גוש השינוי נתקעו בעקבות המצב הביטחוני. עוד דווח אז כי הגורם המשמעותי שתוקע את השיחות היא מפלגת רע"ם, שהודיעה שהיא משהה את ההליך עד להתבהרות המצב והשגת רגיעה. שלשום בוטלה פגישתם של יו"ר ימינה נפתלי בנט, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר רע"ם עבאס ברקע ההסלמה.