ראש הממשלה בנימין נתניהו החל במאמצים להרכבת ממשלה. עד כה הוא נועד בעיקר עם שותפיו מהמפלגות החרדיות: דרעי, ליצמן וגפני וניתן לומר שהם יצאו מהפגישות עמו יחסית מודאגים. בעוד שהם קיוו לשמוע מנתניהו תוכנית סדורה להקמת ממשלה, הם למעשה גילו שהוא סומך עליהם שיסייעו לו בהרכבת הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל ראש מפלגה קיבל מנתניהו משימה "אישית", בהתאם לקשרים שכל אחד רקם לאורך השנים, במטרה להביא שותפים "סוררים" לשולחן הממשלה. בין אם אלו עריקים ובין אם אלה בנט וסמוטריץ'. הבקשות הללו ניתנו להם בתקווה של ראש הממשלה שהם יצליחו, אך יש להניח שהם לא התרשמו שהמשימה הזו כל כך קלה.

גפני, ליצמן ודרעי העבירו מצידם מסר חד משמעי לנתניהו, לפיו - הם לא יסכימו למערכת בחירות חמישית ולא יהיו מוכנים להרפתקה שכזו פעם נוספת. הם גם הביעו בפני ראש הממשלה את הערכתם, שאם הוא לא יצליח להקים ממשלה - בנט ולפיד יצליחו לעשות זאת. במסר הזה, הם התכוונו להדגיש בפני נתניהו שעליו לא לחכות לרגע האחרון ולנסות להרכיב ממשלה כמה שיותר מהר, כדי להימנע מלהידרדר לבחירות חמישיות.

חשוב לציין, ראשי המפלגות הדתיות לא אמרו בפירוש מה הם יעשו במקרה של הידרדרות למערכת בחירות חמישית, אך צריך לומר שהם נותנים לנתניהו פחות קרדיט ממה שהעניקו לו בעבר. הפעם בתהליך המשא ומתן להרכבת ממשלה, שבו היה נתניהו תמיד לבדו, יהיו המפלגות הדתיות שותפות פעילות.