לראשונה - דגל גאווה מעל משרד החוץ בירושלים: על רקע שבוע הגאווה, הביע שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד את תמיכתו בקהילה הגאה. לפיד, שהורה הבוקר (שני) להניף את דגל הגאווה מחוץ למשרדו, ספג ביקורת מחבר הכנסת איתמר בן גביר שטען כי תליית הדגל אסורה על פי חוק. "פעולה של הרשות השלטונית ללא הסמכה מפורשת בחוק היא חריגה מסמכות, והיא פעולה בלתי חוקית", הדגיש בן גביר.

 

 

 

 

שר החוץ לפיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "לרגל אירועי חודש הגאווה משרד החוץ ועובדיו מובילים מסר של סובלנות, אחווה וחופש". בתגובה, הדגיש בפניו ח"כ בן גביר כי "מעבר לפגיעה האנושה באמונתם של עשרות אלפי תושבי ירושלים ופגיעה בכבודה של ירושלים, מדובר בפעולה בלתי חוקית".

"דווקא ממי שמתאונן יום ולילה על 'הפרת נורמות בסיסיות ביותר', מצופה היה שיקפיד קלה כבחמורה על הוראות החוק", כתב ח"כ בן גביר במכתב ששיגר ללפיד. עוד הוא הוסיף כי אם ברצונו לשנות את החוק ולאפשר הנפת דגלי גאווה על משרדי הממשלה, הוא משוכנע ש"חבריו החדשים" לקואליציה, מנסור עבאס ואליד טאהא, ישמחו לספק לו את האצבעות הנדרשות.

ח"כ איתמר בן גביר במצעד הדגלים בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
ח"כ איתמר בן גביר במצעד הדגלים בירושלים | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

נזכיר כי לפני כשבועיים השתתף ח"כ איתמר בן גביר בהפגנת ארגון להב"ה נגד מצעד הגאווה בירושלים. במהלך ההפגנה אמר בן גביר בנאומו: "אנחנו כאן לא קיצוניים כמו השותף שלכם בממשלת ישראל. אנחנו אומרים לכם שהבעיה שלנו עם המצעד הזה, עם ההתנהלות הזאת שלכם היא ההתרסה. מה שאתם עושים בבית באופן אישי – אתם עושים. אבל ההתרסה, השנאה".

ביקור היסטורי באיחוד האמירויות

במקביל, שר החוץ לפיד הודיע שבשבוע הבא יקיים ביקור היסטורי באיחוד האמירויות ויהיה השר הישראלי הראשון שיבקר במדינה באופן רשמי. את הפגישה צפוי לערוך לפיד שר בשבוע הבא, בין 29 ל-30 ביוני. בתוך כך, לפיד יחנוך את שגרירות ישראל באבו דאבי וכן את הקונסוליה הכללית של ישראל בדובאי.

נדגיש כי בין חברי הכנסת ישנם גם מתנגדים מובהקים לשבוע הגאווה, בהם ח"כ איתמר בן גביר שהשתתף לפני כשבועיים בהפגנת ארגון להב"ה על רקע מצעד הגאווה בירושלים. "אנחנו כאן לא קיצוניים כמו השותף שלכם בממשלת ישראל", טען בן גביר בנאומו. "אנחנו אומרים לכם שהבעיה שלנו עם המצעד הזה, עם ההתנהלות הזאת שלכם היא ההתרסה. מה שאתם עושים בבית באופן אישי – אתם עושים. אבל ההתרסה, השנאה", הוסיף.