לאחר שנפגש אתמול (שישי) עם רה"מ בנימין נתניהו לשיחה בארבע עיניים, הערב ייפגש יו"ר ימינה נפתלי בנט עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כדי לנסות ולמצוא דרך להרכיב ממשלה ולפתור את הפלונטר הפוליטי שאליו נקלעה ישראל. בסקר שערך מכון מדגם של מנו גבע בשיתוף IPanel עבור חדשות 12 עולה כי רוב הציבור (53%) סבור שלא תוקם לבסוף ממשלה ו-43% מהציבור חושב שהתרחיש הסביר ביותר כרגע הוא בחירות חמישיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על השאלה "למי יש את הסיכוי הגבוה ביותר להקים ממשלה?", 44% השיבו בנימין נתניהו, 17% השיבו יאיר לפיד, 15% השיבו נפתלי בנט, 3% השיבו למישהו אחר, 13% השיבו אף אחד ו-10% השיבו לא יודע.

על השאלה "מי לדעתכם צריך להוביל את גוש השינוי?", 35% השיבו שהם חושבים שיאיר לפיד צריך לעמוד בראש, 18% השיבו נפתלי בנט, 8% השיבו גדעון סער, 7% השיבו בני גנץ, 24% השיבו אף אחד מהם ו-8% לא יודע.

בסקר נשאלו גם המשתתפים "מהו התרחיש הסביר ביותר לדעתך?" - 46% השיבו בחירות חמישיות, 27% השיבו שנתניהו ירכיב לבסוף ממשלה, 16% השיבו שגוש השינוי יצליח להרכיב ממשלה ו-11% השיבו שהם לא יודעים

בנט ונתניהו נפגש אתמול ודנו באפשרויות להקמת קואליציה. הפגישה ארכה 3 שעות, ואחריה נמסר מלשכתו של בנט שהצדדים "שוחחו על הצורך להקים ממשלה יציבה ומתפקדת בהקדם האפשרי, וכן על האפשרויות להביא לכך בסיטואציה הפוליטית שנוצרה".

הצדדים סיכמו לשמור על קשר בהמשך. עם הגעתו למשרד ראש הממשלה, התייחס בנט לפגישה ואמר: "יש לנו מטרה אחת - להקים כמה שיותר מהר ממשלה טובה, יציבה שמטפלת באזרחי מדינת ישראל. לא נחסוך בשום מאמץ כדי להביא לתוצאה הזו".

דקות לפני כניסת השבת ולאחר הפגישה עם נתניהו, בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני פועל בתחושה שהמדינה המופלאה שלנו היא לא דבר מובן מאליו בגלל חרמות ותחושה של כל אחד ש'רק אני צודק' כבר איבדנו את ביתנו לפני 2000 שנה. לכן אמשיך במאמצים כבירים כדי להביא להקמת ממשלה טובה לישראל בהקדם".