המתקפה של הליכוד על ימינה מחריפה, בנט צפוי להגיב: המהלומות של מפלגת השלטון במפלגת "ימינה" עלו מדרגה היום (רביעי) לאחר שהמשא ומתן בין הצדדים נפסק - ונתניהו סבור שבנט מכוון להקמת ממשלה שהוא מכנה "ממשלת שמאל". בנט צפוי למסור הצהרה לתקשורת הערב - ולהתייחס למגעים התקועים להרכבת הממשלה, כשלנתניהו נותרו עוד 13 ימים למשימה - אלא שסיכוייו להשלימה נראים קלושים. נתניהו עצמו צפוי אף הוא להגיב להתפתחויות בהצהרה משלו.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מתוך אמביציה בלתי-נשלטת להיות ראש ממשלה בכל מחיר, בנט - עם 7 מנדטים - מוכן להמליך ממשלת שמאל עם קואליציה של 50 חברי כנסת מהשמאל והמשותפת", נכתב בהודעת הליכוד. "הוא עושה זאת בניגוד לרצון הבוחר שנתן 65 מנדטים לממשלת ימין, ובניגוד מוחלט להתחייבויותיו המפורשות שלא יישב תחת לפיד והשמאל, ושראש ממשלה לא יכול לכהן עם 7 מנדטים כי זה 'לא דמוקרטי ולא מוסרי'".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס להתנהלות בליכוד והדגיש כי "ממשלת אחדות ישראלית היא הדבר היחיד שיכול למנוע בחירות חמישיות ולא הטריקים והשטיקים של נתניהו, שאין כבר אדם אחד שמאמין לו או להבטחותיו הריקות. אם תוקם ממשלת אחדות ישראלית, בה אנשים הגונים פועלים לטובת המדינה ולא לטובת עצמם, היא תהיה פטריוטית, יציבה ויעילה, ותגן על האינטרסים של אזרחי ישראל ופרנסתם הרבה יותר טוב מכל נאשם בפלילים שעסוק רק בהישרדות אישית".

 

 

כזכור, אתמול פנה נתניהו לבנט ואמר לו שאם הוא מעוניין בממשלת ימין, עליו לתמוך בהליך בחירות ישירות למועמד לראשות הממשלה. המתקפה החזיתית של נתניהו והליכוד על יו"ר ימינה העלתה הילוך, לאחר שלפני יומיים נפלה הצעת מפלגת הליכוד להקמת הוועדה המסדרת, לאחר שמפלגת רע"ם התנגדה לה ותמכה בהצעת "גוש השינוי".

בליכוד מאיימים על בנט ואומרים: "ממשלת השמאל המשותקת של בנט תקרוס בתוך חודשים ספורים ותביא לפיזור הכנסת ולבחירות כלליות חמישיות. היא לא תוכל לעמוד אפילו יום אחד מול הלחצים הבין-לאומיים נגד ההתיישבות וחיילי צה״ל והמרוץ להסכמים מסוכנים עם אירן. היא אפילו לא תוכל לקדם רפורמה אחת של הימין".

"בנט מסרב לתמוך בפתרון היחיד לפלונטר הפוליטי שלא כרוך בחיסול הימין: משאל עם מהיר לבחירת ראש הממשלה שלא כרוך בפיזור הכנסת ובחירות כלליות נוספות. ראש הממשלה שייבחר יוכל להקים ממשלה מיד. רוב מובהק בציבור תומך בפתרון זה. אם בנט רוצה באמת ממשלת ימין הוא חייב להודיע מיד שהוא תומך במשאל עם לראשות הממשלה, ולהפסיק את המשא ומתן שהוא מקיים עם לפיד להקמת ממשלת שמאל".

מקורבו של יו"ר רע"ם: "אי אפשר להמשיך במגעים עם נתניהו" 

בתוך כך, לאחר שראש הממשלה נתניהו אמר אתמול כי הוא "לא צריך את רע"ם", מקורבו של יו"ר המפלגה, מנסור עבאס, אמר היום כי נראה שאין סיבה להמשיך במגעים עם נתניהו עקב ההתבטאויות החריפות של מי שאמורים להיות שותפים לממשלת ימין בראשותו. 

בריאיון ל"חמש" עם עמליה דואק אמר ראש עיריית טייבה, שועאע מנצור, כי "עם נתניהו אי אפשר להמשיך במגעים, במיוחד לאור הזהות של האנשים שהולכים להיות שותפים ובעיקר לאור ההתבטאויות והתרגילים האינסופיים שראש הממשלה מנסה לבצע, במיוחד מול המפלגות הערביות".