גנץ במסר חד משמעי, וההכרעה הגורלית של בנט: האסון הכבד במירון דחק את המגעים הפוליטיים לשולי הכותרות והוביל לדחייה של שורת פגישות ומהלכים שונים שתוכננו, אך למרות הטרגדיה - השעון הפוליטי ממשיך לתקתק והמנדט שניתן לנתניהו להרכבת ממשלה צפוי לפקוע ביום שלישי הקרוב בחצות. עד אז - על יו"ר ימינה, נפתלי בנט, להכריע לאן פניו - ונתניהו ימשיך לנסות לשכנע את השותפים השונים לחבור אליו בכל זאת. בינתיים, שותף אחד פוטנציאלי כבר הבהיר שלא יעשה זאת. 
 
לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי הריאיון שהעניק השבוע יו"ר כחול לבן בני גנץ ליונית לוי במהדורה המרכזית, בו הוא לא שלל באופן מוחלט חבירה לנתניהו אם הוא יכהן ראשון כראש ממשלה ברוטציה, גנץ הבהיר אתמול (שישי) לנתניהו באופן חד משמעי שלא יילך איתו ושהוא מחויב לגוש השינוי. גנץ הבהיר זאת לאחר שגם אתמול בערב נשלחו אליו שליחים מטעם נתניהו עם אותה הצעה.   

נפתלי בנט ויאיר לפיד בהשבעת הכנסת (צילום: Yonatan SindelFlash90, פלאש 90)
יחבור לגוש השינוי? בנט עם לפיד | צילום: Yonatan SindelFlash90, פלאש 90

בינתיים, בביתו של נפתלי בנט ברעננה, צפויה להתקבל בסוף השבוע הזה הכרעה חשובה למדי שתקבע לאן פניה של המערכת הפוליטית: האם יו"ר ימינה יחליט סופית לחבור לגוש השינוי ולהקים ממשלת רוטציה עם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כשהוא יכהן ראשון כראש ממשלה - או שלא יעזוב את גוש הימין, יחבור לנתניהו - וינסה להקים איתו ממשלה בקונסטלציה כלשהי. 

מספר 2 בימינה, איילת שקד, רוצה מאוד שבנט יישאר עם גוש הימין - אך לכל השחקנים במערכת הפוליטית ברור שאם בנט יבחר לחבור לגוש השינוי - ניתן יהיה להקים ממשלה תוך זמן קצר, כשהאינטרס הוא להגיע לנשיא ריבלין עם פקיעת המנדט של נתניהו - ולהציג בפניו מתווה ברור להקמת ממשלה חדשה, מה שיאפשר לו להטיל את המנדט על בנט או על לפיד.  

בנימין נתניהו
ינסה עד הרגע האחרון. נתניהו

ונתניהו לא מתכוון לשבת בחיבוק ידיים ב-72 השעות שנותרו לו לנסות ולהרכיב ממשלה: הוא ימשיך במגעים על אש נמוכה, כשהוא ינסה להעביר את ימינה לצד שלו - ויגיד להם 'בואו ננסה להביא את סער או סמוטריץ', ואם לא - אז תבואו איתי לבחירות ותקבלו בתמורה שיריונים בליכוד'. אם הוא לא יצליח בכך - ייתכן שהוא עשוי לבקש דחייה מהנשיא, אבל הסיכוי לכך נראה קלוש למדי.