בדרך לממשלה חדשה או לבחירות חדשות? 10 ימים לפקיעת המנדט שקיבל יאיר לפיד מהנשיא ריבלין ומנתוני הסקר שערך עבורנו מכון "מדגם" בראשות מנו גבע ופרסמנו אמש (ראשון) במהדורה המרכזית עולה כי הליכוד בראשות נתניהו שומר על כוחו עם 30 מנדטים ואילו יריבו יאיר לפיד מזנק בארבעה מנדטים ל-21. גנץ במקום השלישי עם מספר דו-ספרתי של מנדטים. אין הכרעה בין גוש תומכי נתניהו לגוש מתנגדיו.

לו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד בראשות בנימין נתניהו הייתה זוכה ב-30 מנדטים – נתון זהה לזה שקיבל בסקר האחרון שערכנו. יש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת ומקבלת 21 מנדטים, ארבעה יותר ממה שרשמה במערכת הבחירות הרביעית. כחול לבן מתחזקת ל-10 מנדטים והופכת למפלגה השלישית בגודלה. ש"ס יציבה עם 9 מנדטים, ואחריה יהדות התורה והציונות הדתית עם 7 מנדטים כל אחת - התחזקות במנדט למפלגתו של בצלאל סמוטריץ'.

העבודה בראשות מרב מיכאלי, ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן ותקווה חדשה בראשות גדעון סער מקבלות שישה מנדטים כל אחת. ימינה בראשות נפתלי בנט והרשימה הערבית המשותפת בשוויון עם 5 מנדטים. במקרה של ימינה מדובר בהיחלשות של 2 מנדטים בהשוואה למה שקיבלה במערכת הבחירות. בתחתית הרשימה, עם 4 מנדטים כל אחת, מר"צ שנחלשת בשני מנדטים ורע"ם ששומרת על כוחה.

באשר לתמונת הגושים, גוש נתניהו היה מקבל 53 מנדטים ואילו גוש מתנגדי נתניהו עם 58. לצד אלו, ימינה עם 5 מנדטים ורע"ם עם 4 מנדטים.

עוד נשאלו המשיבים למי יצביעו אם חוק הבחירות הישירות עליו נתניהו עומל במרץ רב יעבור ושיטת הבחירות תשתנה. בסיטואציה כזו, נתניהו ניצב במקום הראשון עם 40%, יאיר לפיד עם 35% ו-25% השיבו שאינם יודעים או שלא יצביעו. בקרב מצביעי הימין, נתניהו מוביל עם 60% ולפיד עם 21% בלבד. בקרב מצביעי המרכז-שמאל לפיד ניצב ראשון עם 61% ונתניהו עם 8% בלבד.

47% נגד הפסקת האש, 35% בעד

כשהמשתתפים נשאלו מה עמדתם בנוגע להפסקת האש שסוכמה בסיום מבצע "שומר החומות", 47% השיבו כי הם מתנגדים להפסקת האש ו-35% ענו שהם תומכים בה. בקרב מצביעי הימין, 58% מתנגדים להפסקת האש ורק 28% תומכים בה. בקרב מצביעי המרכז-שמאל, 49% תומכים בהפסקת האש ו-30% מתנגדים לה.

בתשובה לשאלה מי מהצדדים ניצח במבצע "שומר החומות", 50% מהנשאלים השיבו שאף אחד מהצדדים, 28% השיבו ישראל, 16% ענו חמאס ו-2% השיבו ששני הצדדים. כשהמשתתפים נשאלו כמה זמן לדעתם יימשך השקט מול החמאס, 24% השיבו עד חצי שנה, 19% חצי שנה עד שנה, 12% שנה עד שנתיים, 12% שנתיים-שלוש, 9% יותר משלוש שנים ו-24% השיבו שאינם יודעים.