מה עלה בפגישה בין נתניהו ובנט במעון הרשמי - והאם הייתה התקדמות בדרך לממשלה? יממה לאחר הפגישה בין נתניהו לבנט, שיש מי שמגדירים "היסטורית" מכיוון שנערכה באופן תקדימי במעון ראש הממשלה בבלפור, מתברר שהשניים שוחחו בעיקר על איך משכנעים את בצלאל סמוטריץ' להסכים לכהן בממשלת ימין שתישען על רע"ם - ולא ניהלו משא ומתן ממשי ביניהם. בעוד שנתניהו ביקש לדבר על ההצעה שנתן לבנט שכוללת שריונים בליכוד, יו"ר ימינה הבהיר שהצעד אינו רלוונטי מכיוון שלא יהיו עוד בחירות - ונתניהו כבר התחיל לחשוד.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנט אמר לנתניהו במהלך הפגישה: 'עזוב את השריונים בליכוד כי בחירות חמישיות ממילא לא יהיו - לכן אין טעם לדון בזה'. מהאמירה הזו של בנט, נתניהו הסיק שאם הוא לא יצליח להרכיב ממשלה, בנט יקפוץ בוודאות על האפשרות הנוספת שיש לו - להקים ממשלה עם לפיד, והוא למעשה התרשם שבנט מביע ביטחון שלא יהיו בחירות כי הוא כבר "סגור" עם לפיד.  

נפתלי בנט מגיע למעון רה"מ (צילום: N12)
בנט עם כניסתו לפגישה עם נתניהו, אמש | צילום: N12

בנט ניסה לשכנע את נתניהו שזה בכלל לא הסיפור כי האגוז הקשה לפיצוח הוא סמוטריץ' - ושהסכמתו תהיה למעשה המפתח להקמת ממשלת ימין. נתניהו, מצידו, מעוניין קודם כול "ללכת על הראש" של בנט ולומר לו שאם הוא איתו בוודאות - יהיה לו קל יותר להקים ממשלה, אלא שבנט אומר שאין טעם בניהול משא ומתן עימו אם לא ברור שסמוטריץ' ורע"ם יביעו תמיכה בהקמת ממשלה. 

הייתה או לא הייתה הצעה לרוטציה - והאם בנט כבר החליט? 

הסוגיה שמרחפת כל הזמן מעל השיחות בין הליכוד לימינה היא שאלת הרוטציה: בליכוד מכחישים שהוצעה לבנט רוטציה של שנתיים בתפקיד ראש הממשלה, ובימינה, מנגד, אומרים שיש הצעה כזו. ואם אכן יש הצעה כזו - איך בנט יסכים ללכת להסכם רוטציה עם נתניהו אחרי מה שקרה עם גנץ? השאלה הגדולה היא אם במסגרת הסכם רוטציה מחודש בין נתניהו לבנט, ניתן יהיה "לסתום את החורים" שאפשרו הימלטות מההסכם הקואליציוני בפעם הזו. 

ארכיון (צילום: פלאש 90)
בנט כבר "סגור" עם לפיד? | צילום: פלאש 90

בליכוד מתקבל הרושם שבנט רוצה רק "להראות" שהוא נכון למשא ומתן עם הליכוד ושיהיה בחדר המו"מ במשך כל 28 הימים שיש ברשות נתניהו להקמת ממשלה, ושלמעשה הוא כבר החליט להקים ממשלה עם גוש השינוי - מה שלא בטוח שתואם את המציאות. לכן, במשך חלק גדול מהפגישה, נתניהו ניסה לשכנע את בנט להצהיר פומבית שלא יחבור לגוש הנגדי - אך אנשיו של בנט אומרים שלא הסכימו לעשות זאת בקמפיין, ואין להם שום סיבה לעשות זאת כעת. אלא שהבעיה הגדולה של נתניהו היא שגם אם בנט וסמוטריץ' יגידו לו כן, עדיין אין לו 61.