בעקבות דרישת שרים לדיון רשמי על ההתפרעויות בערים המעורבות, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן חסם הלילה (בין שלישי לרביעי) את קבוצת הוואטסאפ של שרי ממשלת ישראל. במסגרת ההתכתבות דרשו השרים אופיר אקוניס, פנינה תמנו שטה וגילה גמליאל עדכון על המתרחש בלוד ודרשו לבחון את האפשרות להכניס לעיר את כוחות צה"ל.

השר אופיר אקוניס כתב: "מישהו יכול לעדכן את שרי הממשלה מה קורה בלוד?". השרה פנינה תמנו שטה הגיבה: "בעיקר תמונות קשות. ראש העיר חסר אונים. אשמח לקבל עדכון רשמי לממשלה". השר אקוניס ענה: "העדכון זה למליאת הממשלה".

רכוש נשרף על ידי מתפרעים בלוד בלילה
מתפרעים ערבים במהומות בלוד בלילה
מתפרעים במהומות בלוד בלילה
מהומות הלילה בלוד

השרה גילה גמליאל כתבה: "ראש העיר מגדיר מלחמת אזרחים ואיבוד שליטה. זה אכן מחייב עדכון במליאת הממשלה לגבי איך מונעים  את האנרכיה הזו, לא רק בלוד אלא גם בעוד מקומות. מה עם הכנסת הצבא ללוד, היכן זה עומד?". השר אופיר אקוניס כתב: "מבקש לכנס את הממשלה כדי לקבל עדכונים לגבי כל הגזרות".

אחרי ירושלים ועזה, האלימות הקשה התפשטה הלילה גם לערים שבהן גרים יהודים וערבים זה לצד זה, ובממשלה הוכרז על "מצב חירום אזרחי" בלוד. בעכו הוצתה מסעדה, בלוד הוצתו עשרות מכוניות ומספר בתי כנסת וכוחות משטרה נאלצו לחלץ אוטובוס של חיילים לאחר שזה נרגם באבנים בצומת אום אל פחם. בצפון עשרות נעצרו בעקבות התפרעויות ותקיפת שוטרים. כוחות מג"ב הועברו מיו"ש ללוד ולערים מעורבות נוספות.