"יריקה בפרצוף של אזרחי ישראל, אין גבול לנוכלות": במערכת הפוליטית הגיבו להצהרת ראש הממשלה נתניהו אמש (רביעי) שהפנה אצבע מאשימה לעבר יו"ר ימינה, נפתלי בנט, וטען שהוא מוביל להקמת "ממשלת שמאל" - וקרא לו לתמוך ביוזמה שלו לקיום מערכת בחירות נוספת - כזו שבה ראש הממשלה ייבחר ישירות. במפלגות "גוש השינוי" תקפו את נתניהו - ובגוש הימין את בנט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף בחשבון הטוויטר שלו: "לשמוע את נתניהו מדבר על אי קיום הבטחות, על לרמות את הציבור ועל זה שממשלה פריטטית היא בעיה.... אין גבול לנוכלות".

דברים ברוח דומה צייץ גם יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, שההסכם שחתם עם נתניהו לא כובד - ומדינת ישראל הלכה לבחירות פעם נוספת עקב כך: "ביבי, יריקה בפרצוף זה לקחת את אזרחי ישראל לבחירות ממניעים אישיים, למנוע תקציב מדינה בזמן משבר כלכלי ולהשאיר את המדינה בלי שר משפטים בגלל המשפט שלך".

 יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את נתניהו תוך שהוא משתמש במשפט הנודע שלו "הם מ-פ-ח-ד-י-ם" ממערכת הבחירות ב-1999: "מעולם לא ראינו ראש ממשלה כל כך מבוהל והיסטרי. הוא מ-פ-ח-ד". 

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, תקף: "ארכי נוכל מדבר על אמינות ומנסה להפחיד 'השמאל, השמאל...'. בעצמך איבדת כל שריד של אמינות. לא מפחדים ממך ומההסתה שלך ולא קונים יותר את הטריקים והשטיקים שלך.
וכן, אנחנו השמאל ועל אפך וחמתך אנחנו מוכנים לחבור עם עוד מפלגות כדי להחליף אותך, את השיטות שלך, ואת הכשלונות שלך. זמנך עבר".

חבר מפלגתו, ח"כ יאיר גולן, הבהיר שיתמוך בממשלה בראשות בנט: "יש להקים ממשלת 61 בראשות יאיר לפיד. אבל, אם האפשרות האחרונה והיחידה להחלפת ממשלת השחיתות היא ממשלה עם בנט ברוטציה, אצביע בעדה. זה פתרון הזוי ולא יציב אך למען עתיד ישראל אבלע את הצפרדע הזו". 

ח"כ מירב בן ארי (יש עתיד) צייצה: "מה זה הנאום ההיסטרי הזה? מה זה? אין לו יועצים/שרים/ח"כים שאכפת להם ממנו? כולם אשמים במצב ואתה מה? איזה נוכל האיש הזה, פשוט אין לתאר". 

בימין תקפו את בנט: "מוכן לירוק בפרצופה של הדמוקרטיה כדי להיות ראש ממשלה"

בכירת הליכוד, השרה מירי רגב, תקפה את יו"ר ימינה נפתלי בנט בסדרת ציוצים בטוויטר: "חזרנו ואמרנו: כל קול לבנט הוא קול ללפיד. בנט הבטיח שלא ימליך ממשלת שמאל ועכשיו הוא מוכן לירוק בפרצופה של הדמוקרטיה ולעוות את רצון הבוחר כדי לממש אמביציה אישית עם 7 מנדטים ולהיות ראש ממשלה".

"בנט לוקח אותנו ל-2 תרחישים גרועים: או ממשלת שמאל בראשותו או בחירות חמישיות. יש רק פתרון אחד שיכול למנוע זאת: בחירות ישירות לראשות הממשלה שישימו סוף לפלונטר הפוליטי. אם בנט לא רוצה להיזכר לדיראון עולם, כמי שהפיל את ממשלת הימין בגלל תאוותו לתפקיד ראש הממשלה בראשות גוש השמאל, כדאי שיודיע על תמיכתו בבחירות ישירות והצטרפותו לממשלת ימין יציבה בראשות נתניהו".

השר אלי כהן מהליכוד האשים את יו"ר ימינה שהוא מוכר את ערכי הימין כדי להפוך לראש ממשלה: "בנט מוכר את ערכי הימין כדי להיות נסיך השמאל. תתעורר ותבין שהשמאל משתמש בך עכשיו, ויזרוק אותך בהזדמנות הראשונה. תתעשת לפני שיהיה מאוחר".ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, תקף את בנט לאחר הצהרתו: "בנט יכול לספר סיפורים עד מחר. העובדות הן, שעד היום הוא לא קרא אפילו פעם אחת לסער להצטרף לממשלת הימין ולהתפשר. אם בנט רק מוריד את האופציה לממשלת שמאל, ברגע תקום כאן ממשלת ימין. סער לא ילך לבדו לממשלת שמאל-ערבים".