יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער שוקל בדיונים סגורים הקמת ממשלה עם בנימין נתניהו, וסער יהיה הראשון ברוטציה. הדיונים בנושא נמשכים בימים האחרונים. בעקבות הפרסומים, בתקווה חדשה מבהירים: "אין משא ומתן שמתקיים או הצעה כלשהי שעומדת על הפרק".

עוד נמסר ממפלגתו של סער כי "תקווה חדשה הציגה בבירור את עמדותיה מאז הבחירות פעם אחר פעם לגבי האפשרויות לתמיכתה בהקמת ממשלה: ממשלה לאומית בראשות אחר או ממשלת שינוי ובה הסדרים שיאפשרו לה לעמוד על השקפת עולמה. גם בכך אין שינוי. ככל שתהיה בעתיד התפתחות שתחייב עדכון הציבור - תעשה זאת תקווה חדשה בשקיפות".

גדעון סער (צילום: Olivier FitoussiFlash90)
יו"ר תקווה חדשה גדעון סער | צילום: Olivier FitoussiFlash90

עד היום התנגד סער להקמת ממשלה שבה נתניהו יישאר ראש הממשלה החליפי, בטענה שהבוחרים שלו לא כיוונו לכך. בנוסף, העריכו עד כה בתקווה חדשה שכל ההצעות מצד נתניהו הם תרגילי עוקץ - ושהוא מתכוון לגרום למישהו ללכת איתו וברגע האחרון הוא שוב יוביל לבחירות.

מוקדם יותר הודיע ח"כ זוהר כי הליכוד תתמוך בהצעת החוק של סער לשלילת אזרחות או תושבות קבע למחבלים ופעילי טרור. בתחילת השבוע התנער סער מציוץ של לפיד שבו האשים את נתניהו בהצתת המהומות. "האשמה באלימות היא על אויבי ישראל ועליהם לשלם מחיר כבד על תוקפנותם", כתב יו"ר תקווה חדשה - זאת לאחר שיו"ר האופוזיציה כתב: "אילו הייתה לנו ממשלה - אף אחד לא היה שואל את עצמו למה תמיד האש פורצת בדיוק כשזה הכי נוח לראש הממשלה".

מסביבת סמוטריץ' נמסר: "אחרי שסיכלנו את הקמת ממשלת השמאל עם תומכי הטרור, וכפי שאמרנו מאז הבחירות, נעשה כל שביכולתנו להקמת ממשלת ימין של כל מפלגות המחנה הלאומי שתממש את הפוטנציאל הגלום ברוב הימני חסר התקדים שיש היום בכנסת".

אתמול פרסמה כתבתנו דפנה ליאל כי נתניהו מקיים מגעים עם גנץ בנוגע להקמת ממשלת רוטציה, ויו"ר כחול לבן יהיה ראש הממשלה הראשון. לפי ההצעות שמועברות בין שליחיהם - גנץ יהיה ראשון לשנה וחצי ושר הביטחון, בעוד שנתניהו יהיה ראש הממשלה החליפי ויישאר בבלפור. סלע המחלוקת המרכזי הוא השליטה במשרד המשפטים ובמינויים המשפטיים. השניים צריכים למצוא נוסחה שתאפשר לנתניהו לשלוט אבל לא תיראה כהתקפלות של גנץ בנושא המרכזי שמובילה מפלגתו.

בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
נתניהו וגנץ | צילום: דוברות הכנסת

נתניהו וגנץ הכחישו מצידם את הפרסום. בלשכת ראש הממשלה מסרו שהפרטים אינם נכונים והם לא עוסקים בפוליטיקה. מכחול לבן נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. גנץ עוסק בביטחון ישראל ומחויב לגוש השינוי, גם אם נתניהו יציע לגנץ את הירח הוא לא יילך איתו".