אבטחה מוגברת במיוחד על בנט ושקד בעקבות איומים: יממה לאחר הצהרת יו"ר ימינה, נפתלי בנט, לפיה הוא מתכוון להקים ממשלה יחד עם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד - ולאחר ההחלטה של קצין הכנסת להצמיד אבטחה לבכירת ימינה איילת שקד, רמת האיומים על בנט ושקד עומדת היום (שני) על רמה 5 - דרגה אחת לפני הרמה הגבוהה ביותר - כך פרסמנו הערב לראשונה.  

שני חברי הכנסת הבכירים של ימינה מקבלים "סל אבטחה" שכולל כמעט את כל הרכיבים כמו שומרים ליד בתיהם, אבטחה צמודה בכל תנועותיהם וסיורים מוגברים של משטרה באזור מגוריהם. מחוזות תל אביב ומרכז במשטרה קיבלו הנחייה כבר לפני כמה ימים להיערך בכל האמצעים הנדרשים למחאות ליד בתיהם של שקד ובנט, שעם הזמן הופכות סוערות יותר ויותר. בנוסף לכך, קצין הכנסת הורה לעבות את האבטחה סביב יו"ר ימינה נפתלי בנט, וכעת הוא נוסע ברכב ממוגן.

נפתלי בנט (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
נוסע ברכב ממוגן. יו"ר ימינה, נפתלי בנט | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

אלא שלמרות האיומים על בכירי ימינה - שגברו בסוף השבוע בעיקר ברשתות החברתיות - לא מתנהלת בשלב הזה שום חקירת משטרה בחשד להסתה. על חקירה כזו יכולים להורות רק פרקליט המדינה או היועץ המשפטי לממשלה. עם זאת, במשטרה בוחנים בקפדנות את כל הפרסומים ומנטרים אותם על מנת שתהיה תמונת מצב עדכנית בכל רגע נתון. 

איילת שקד (צילום: Photo by Flash90)
מאבטחים מחוץ לביתה. איילת שקד | צילום: Photo by Flash90

בעקבות האיומים על בנט ושקד, כבר אמש תוגברה האבטחה סביב חברת הכנסת איילת שקד. אלפי הודעות שנשלחות למכשירי הטלפון הנייד האישיים של ראשי מפלגת ימינה, עם קריאות "להפוך את חייהם וחיי ילדיהם לגיהנום", הביאו את אנשיה של שקד לדבר על הצורך לתגבר סביבה את האבטחה בימים אלו. גורמים בסביבתה אמרו אתמול ל-N12 כי רמת האיומים וההסתה נגדה עולה ושהיא מרגישה מאוימת.