יו"ר ימינה נפתלי בנט הצהיר היום (שישי) כי אינו מתנגד להצטרפות חרדים לממשלה וכי הוא מתנגד לחרם עליהם או "על אף קבוצה בישראל". בנט דיבר על "כל ממשלה שבה נשתתף", בלי לקבוע באיזו יכהן, אבל במשפט הבא של הודעתו נראה שהוא מתכוון להנהיג אותה: "כל מפלגה שתקבל את קווי היסוד של הממשלה תוזמן להצטרף אליה". 

בנט כיוון את הדברים ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שאמש דווח בחדשות 13 על כך שהשני מעוניין שהחרדים לא ייכנסו לממשלה. לפי הדיווח ראשי גוש השינוי ניסו לשכנע את ליברמן לוותר על דרישתו שכן כלל לא בטוח שהמפלגות החרדיות ירצו להיכנס לממשלה בשל חוקים שעשויה הקואליציה לחוקק כמו חוקי הגיור והגיוס. 

כשעה לאחר הודעתו של בנט, השיב לו ליברמן בהודעה משלו: "ישראל ביתנו לא מחרימה שום מגזר לרבות המגזר החרדי שנפל קורבן לעסקני ש"ס ויהדות התורה אשר הפכו את מסורת ישראל למוצר על המדף, העומד למכירה לכל המרבה במחיר. הגדרנו באופן חד וברור את עמדתנו בנושא דת ומדינה כך שבקואליציה שתקום תהיה התייחסות מפורשת לנושאים כמו גיוס בני ישיבות, ברית הזוגיות, גיור ע"י רבני ערים, ביטול המונופול על הכשרות ועוד". 

הוא סיכם: "ישראל ביתנו תמשיך להגן על האינטרסים של הציבור שבשנים האחרונות הפך למיעוט הגדול והמקופח ביותר במדינת ישראל - אלו שמשרתים בצה"ל, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מיסים". 

אמש דיווחנו במהדורה על כך שגוש השינוי מנסה להגיע להסכמות בענייני דת ומדינה, אחד מהנושאים השנויים במחלוקת בפוליטיקה הישראלית, ועל כך שההסכמות יהיו סביב התפיסה הרעיונית של ארגון ורבני צהר. כלומר, ענייני הדת והמדינה יאושרו סביב המצע הרעיוני של הארגון.